У школах Києва, Львова, Одеси та Івано-Франківська стартує експериментальний проект «Школяр-програміст».

Проект розрахований на підлітків (10-11 класи) і передбачає створення на базі низки шкіл спеціалізованих класів із поглибленим вивченням програмування. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіацентрі повідомили автори проекту.

«Ми плануємо запустити інтенсивні курси програмування на базі 10-11 класів. Щотижня упродовж чотирьох годин школярі вивчатимуть базове програмування та основи розробок програмних додатків на базі Google Android», – зазначив Сергій Іщеряков, засновник проекту «Школяр-програміст».  Відбір до таких класів здійснюватиметься на конкурсних засадах після 9-го класу.

Мета проекту – надати можливість учням зі шкільних лав спробувати себе у професії програміста.  По закінченню програми школярі отримуватимуть кваліфікаційні сертифікати на базі однієї з найбільших американських  корпорацій розробників програмного забезпечення Oracle. «Вартість подібних курсів у США становить дві тисячі доларів, але ми запроваджуємо  цю програму на безкоштовних засадах», – зазначив Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України.

«Уперше ми протестували цей проект на школярах Івано-Франківська та були вражені рівнем зацікавленості у програмуванні молодого покоління. Відтак, у майбутньому плануємо збільшити кількість випускників-програмістів із кількох тисяч до 30 тисяч на рік» – розповів народний депутат України Юрій Дерев’яненко, який є промоутером проекту. Також він зазначив:  “Унікальна програма “Школяр-програміст” да?сть? потужний поштовх розвитку IT-галузі в нашій державі. Відтепер у нас з’явилася можливість ще на етапі школи відібрати здібних дітей і дати їм ?практичну освіту? програміста?“.

Сергій Іщеряков зазначив, що реалізація проекту відбуватиметься в двох напрямах: навчання учнів та викладачів, аби ті були здатні вчити школярів відповідно до вимог проекту.  «З 8 червня розпочнуться інтенсивні курси для підготовки київських, одеських і львівських вчителів», – зазначив засновник програми Сергій Іщеряков. Він також повідомив, що наразі школи у зазначених містах, де відкриватимуться такі класи, ще не визначені.

Зважаючи на актуальність упровадження в навчальний процес IT-освіти, Міністерством освіти і науки України затверджені навчальні програми для 10-11 класів інформаційно-технологічного профілю“, — зазначив Юрій Кононенко. Також уточнив, що інформація щодо шкіл-учасників проекту, а також про вимоги до тих, хто прагне вступити до таких класів програмування, незабаром має з’явитися на сайті Міністерства освіти України.