У рамках проведення Всеукраїнської акції  «Чужих дітей не буває» департамент загальної середньої та дошкільної освіти  Міністерства освіти і науки України провів низку заходів. Зокрема, представники департаменту та LEGO Foundation  відвідали педіатричне відділення  Національної  дитячої спеціалізованої лікарні  «ОХМАТДИТ»,  а потім – дошкільний навчальний заклад «Лісова пісня» м. Ірпінь і вручили дітям  навчальні комплекти ЛЕГО, м’які  іграшки,  дидактичні посібники  тощо.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» ініціювали  до Міжнародного дня захисту дітей  проведення Всеукраїнської акції  «Чужих дітей не буває».

Мета акції – привернення уваги суспільства до необхідності дотримання прав кожної дитини як однієї з головних засад формування гармонійної особистості, до питань розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку різних категорій, незалежно від місця їх перебування чи місця здобуття дошкільної освіти; нагадування про захист прав дітей на життя, освіту, відпочинок, дозвілля та захист від насилля й експлуатації; підняття престижу професій працівників дошкільних навчальних закладів.

Учасникам  акції пропонувалось:

– адресно відвідати  сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; відвідати дитячі лікарні, будинки дитини тощо;

– надати безповоротну фінансову допомогу батькам дітей, які її потребують, або дошкільним навчальним закладам для покращення умов перебування, виховання та навчання дітей дошкільного віку або ж на лікування чи зміцнення здоров’я дітей у вигляді товарів, послуг тощо;

– організувати дозвілля для дітей (показ вистав, проведення змагань тощо);

–  організувати зустрічі з цікавими людьми, виставки дитячих робіт  та інше.