Нагадуємо, що 26 травня у Київському міському будинку учителя відбувся Всеукраїнський з’їзд приватних вищих навчальних закладів, де відбулися  вибори членів до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Лічильною комісією було оголошено імена трьох переможців, якими стали: Сергій Бабак, Ірина Климкова та Анатолій Задоя.

 “Результати до НАЗЯВО таки вражають. Особливо у ситуації приватних навчальних закладів”, – написала на своїй сторінці у Фейсбук Галина Усатенко, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України. У своєму листі до  голови Організаційного комітету Тараса Фінікова  та міністра освіти і науки України щодо результатів обрання трьох кандидатур до НАЗЯВО запитує:

Голові Організаційного комітету

З’їзду приватних вищих навчальних закладів

Фінікову Т.В.

Секретарю Організаційного комітету
З’їзду приватних вищих навчальних закладів
Добку Т.Д.
Головуючому на засіданні
З’їзду приватних вищих навчальних закладів
Шарову О.І.
копія:
Міністру освіти і науки України
Квіту С.І

Коли влітку 2014 року було ухвалено новий демократичний Закон України «Про вищу освіту» з’явилась надія, що нарешті закладено підвалини об’єднання усіх прихильників реального реформування вищої школи. Одним із найбільших сподівань мало стати створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, в якому мали зібратись кращі професіонали зі взірцевою репутацією, знанням кращого європейського досвіду, прагненням до рішучих і послідовних дій для гарантування якості вітчизняної вищої освіти. Важливим проявом довіри до приватної освіти стало виділення одразу трьох місць у новому органі для Ваших представників.
Дізнавшись про результати проведеного 26 травня 2015 року З’їзду приватних вищих навчальних закладів, хочу поставити кілька запитань до тих, хто взяв на себе підготовку та проведення цього заходу.
1. Який досвід діяльності саме із забезпечення якості освітніх і наукових програм продемонстрували в.о. директора Державного підприємства «Науково-технічний центр новітніх технологій Національної академії наук України», радник ректора Університету новітніх технологій С.В.Бабак і директор Департаменту міжнародної освіти Міжнародного відкритого університету – директор Кіпрсько-українського культурно-освітнього центру Університету Нікосії при МАУП І.І.Климкова?
2. Хіба не забороняє Закон (ч. 2 ст. 19) таким носіям посад, як С.В.Бабак, бути обраним до складу Національного агентства?
3. Як пояснити, що З’їздом з трьох обраних представників приватних закладів двоє висунуті закладами, які відсутні в переліку кращих 200 з трохи більше, ніж 300 ВНЗ України (за результатами рейтингу «ТОП-200 Україна» в 2015 році)?
Прошу пояснити чому, на Вашу думку, З’їзд продемонстрував таку позицію.

З повагою,
Голова ГР при МОНУ Галина Усатенко

Щодо результатів обрання членів до Нацагентства серед представників ВНЗ державної форми власності, що відбувся 5 червня в Київському національному торговельно-економічному університеті, то взагалі обрали люстрованого керівника ВАКу Віктора Бондаренка.

Inna_SovsunІнна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки України, на свої сторінці у Фейсбуці повідомляє: “Ну, що я вам скажу, спроба реваншу була очікувана. Рекомендую уважно подивитись, які університети кого висували в члени НАЗЯВО. Щоб зовсім розвіялись ілюзії… Думаю, що більшої дискредитації думки університетської громадськості у будь-яких подальших обговореннях реформування вищої освіти годі і придумати… Проблеми, котрі накопичувались десятиліттями, неможливо виправити одномоментно. І їх неможливо виправити без активізації прогресивної частини університетської громади…” Але запевнила, що є шляхи вирішення і цієї проблеми з НАЗЯВО.

Ihor_LikarchukІгор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти, також зазначив, що “це не перший “прокол” із НАЗЯВО. Думаю, що останнім він не буде також. Реформа системи вищої освіти під реальною загрозою. Головна причина в тому, що після МАЙДАНУ не було зроблене головне: не замінені 90 % університетських ректорів. Вони є і будуть головним гальмом будь-яких реформ. Бо декларовану законом автономію вони обов’язково перетворять на повну автократію. Вибори до НАЗЯВО – яскравий приклад цього. Наша університетська спільнота не готова бути університетською спільнотою європейського рівня”.

Також, 5 червня в Київському міському будинку вчителя відбувся Всеукраїнський з’їзд представників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України з обрання делегатів до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Шляхом таємного голосування серед 13 кандидатів було обрано двох, якими стали представники Української асоціації студентського самоврядування – Микита Андрєєв (91 голос) й Олена Руснак (84 голоси). Таким чином, студенти стали останнім суб’єктом висування в Нацагентство, при цьому показавши організованість, відповідальність та єдність. Вітаємо Олену та Микиту!

Нагадаємо, участь студентів у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти є можливою завдяки ініціативі представників Української асоціації студентського самоврядування, які були членами робочої групи з розробки Закону України «Про вищу освіту», а в березні цього року Українська асоціація студентського самоврядування ініціювала початок підготовки до проведення Всеукраїнського з’їзду представників органів студентського самоврядування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *