Фахівці лабораторії Media Lab у стінах Массачусетського технологічного інституту створили  робота-ведмедика, який призначений для того, щоб спілкуватися з госпіталізованими дітьми. Над винаходом працює команда з 90 осіб, а у проект із розробки та впровадження соціальних роботів Media Lab один лише Бостонський шпиталь уже інвестував понад півмільйона доларів. Саме цьогоріч дослідники  нарешті почали випробування робота-ведмедика на справжніх пацієнтах Бостонського дитячого шпиталю. 

За задумом Huggable (так звати ведмедика) повинен знизити рівень стресу дитини, відвернути її увагу від больових відчуттів і допомогти заспокоїтися в умовах лікарняної ізоляції.

Щоб іграшка говорила з дитиною, нею дистанційно управляє живий актор,  який перебуває в сусідньому приміщенні і бачить та чує дитину, може керувати головою та кінцівками робота і навіть його мімікою.  Можливо, в майбутньому замість актора з дітьми зможе спілкуватися штучний інтелект.

Діти сприймають робота по-різному. Комусь він подобається, а в когось викликає недовіру. Після спілкування з іграшкою маленькі пацієнти відповідають на  запитання організаторів експерименту і дають цінні поради про те, як зробити Huggable привабливішим.

За інформацією vinsee.com.ua