Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час проведення брифінгу “Закон “Про освіту” акцентувала на важливості врегулювання питання малокомплектних шкіл, особливо сьогодні, коли відбувся перехід до моделі фінансування за освітньою субвенцією. 

За її словами, певний район отримує фінансування відповідно до кількості учнів, після цього це фінансування розподіляється між школами на розсуд місцевої адміністрації. Є малокомплектні школи, де собівартість навчання одного учня може становити 30-40, а інколи 50 тисяч грн. «Окрім того, що такі школи затратні для бюджету, вони не забезпечують якісної освіти», – зазначила Інна Совсун.

За словами першого заступника міністра освіти і науки в законопроекті «Про освіту» передбачено норму, що початкова освіта повинна здобуватися якомога ближче до місця проживання дитини. Місцеві органи влади повинні забезпечувати та держава  підтримуватиме довезення дітей до місця навчання в базовій школі. Законопроектом також передбачається, що в деяких випадках дітей забезпечуватимуть гуртожитками, щоб вони могли здобути повну загальну середню освіту.

Як повідомила Інна Совсун, у законопроекті передбачено можливість збереження школи за бажанням  місцевої громади. В такому випадку фінансування зі шкільної субвенції йдуть на оплату праці вчителів, а всю матеріальну підтримку – харчування, прибирання, оплати комунальних послуг, здійснює орган місцевого самоврядування чи громадська організація.