Вдосконалення освіти національних меншин України та Республіки Польща було основним питанням зустрічі представників Міністерства освіти і науки України та делегації Міністерства національної освіти Польщі, що відбулася 9 червня 2015 року в МОН.

У зустрічі взяли участь Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки України; Ева Дудек, заступник міністра національної освіти Республіки Польща, а також представники міністерств та експертів із питань освіти нацменшин.

На початку зустрічі Павло Полянський подякував усім польським громадянам за важливу для України підтримку в складний для країни час та їхню солідарність і на політичному, і на суспільному рівнях. Заступник міністра освіти і науки також зазначив, що для України є дуже цінною підтримка Польщі і в освітньому просторі, адже вона є членом Вишеградської четвірки з інтеграції до євроатлантичного простору й може поділитися європейським досвідом для модернізації української освіти.

Під час зустрічі сторони зосередили увагу на питанні освіти національних меншин, зокрема поляків в Україні та українців у Польщі. «У нас триває інтенсивна робота над новим законопроектом «Про освіту». Однак, як і в чинному законодавстві, держава й надалі гарантуватиме всім представникам нацменшин в Україні безкоштовну середню освіту, яка, відповідно до нового Закону, триватиме вже 12 років», – зазначив заступник міністра освіти і науки України.

Павло Полянський повідомив, що представники польської нацменшини мають можливість складати зовнішнє незалежне оцінювання польською мовою. Також цьогоріч вперше було проведено Всеукраїнську олімпіаду з польської мови та літератури.  Загалом сьогодні в Україні здобувають освіту польською мовою близько 1 600 дітей, 26 500 дітей вивчають польську як предмет і ще 10 000 вивчають її факультативно в гуртках. І, як зауважив заступник міністра, цікавість до вивчення польської мови серед української молоді інтенсивно зростає, оскільки багато учнів орієнтуються на вступ до польських вищих навчальних закладів.

g-0008-(1) Водночас українська та польська сторони обговорили низку тих питань щодо освіти національних меншин, які потребують координації зусиль обох країн. Зокрема йдеться про забезпечення та обмін якісними підручниками, в тому числі в електронному форматі; взаємне визнання рівнів кваліфікації вчителів і відповідна оплата праці; створення можливості для етнічних українців вивчати українську мову як іноземну за вибором у будь-якій польській школі (що аналогічно функціонує в Україні для польської мови); організація обмінів учнів для ефективнішого вивчення ними української та польської мов; розробка стратегій освіти нацменшин як в Україні, так і в Польщі тощо.

За підсумками зустрічі представники Міністерства освіти і науки України та делегації експертів з Республіки Польща домовилися про подальшу конструктивну співпрацю для ефективного вирішення зазначених питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *