Навчальний візит до Діжона (Французька Республіка) відбувся наприкінці травня 2015 року в рамках Фази ІІІ проекту Стратегія секторної конкурентоспроможності для України, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Королівства Швеція.

Делегацію приймав Вищий національний інститут агрономії, харчування та навколишнього середовища (АгроСюп Діжон).

У складі делегації були представники Міністерства освіти і науки України, Державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» та Львівського національного аграрного університету.

Мета цього навчального візиту – розбудова інституційної спроможності та передача методології практикам і розробникам політики у сфері аграрної освіти для підтримки розвитку навичок у секторі агробізнесу в Україні.

Програма навчального візиту передбачала презентації, групову роботу, візити на об’єкти й обговорення. Такий комплекс форм роботи мав на меті ознайомити учасників із досвідом і проблемами розвитку людських ресурсів у Франції та в Україні, що сприятиме розбудові спроможності.

Під час візиту представники України розробили проект плану роботи створення Схеми стажування на базі Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ) з урахуванням досвіду АгроСюп Діжон. Результати реалізації заходів, передбачених цим Планом роботи, будуть представлені на засіданні Робочої групи проекту Стратегія секторної конкурентоспроможності для України в грудні 2015 року. Навчальний візит до Діжона наочно представив кращу практику французької аграрної освіти, зокрема навчання на робочому місці, а також став можливістю засвоїти експертні знання.

Крім цього, цей візит сприятиме розвитку співпраці вищих навчальних закладів аграрної освіти Франції та України. АгроСюп Діжон, Національний університет біоресурсів і природокористування України у Києві та Львівський національний аграрний університет підписали Угоди про співпрацю.