Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідала делегація ректорів польських ВНЗ. Результатом обговорення перспектив розвитку співпраці ВНЗ Польщі та України стало підписання Угоди про співробітництво між ДНУ та Сілезьким університетом у м. Катовіце. Це дванадцята угода ДНУ з польськими університетами.

Польські науковці, а саме президент конференції ректорів академічних шкіл Польщі, ректор Сілезького університету в Катовіцах професор Веслав Баниш, проректор з навчальної роботи Білостоцького університету професор Єжи Галіцькі та проректор з навчальної роботи Варшавського університету природничих наук професор Богдан Клепацькі відзначили, що їм приємно перебувати в Дніпропетровську. Головною метою своїх відвідин України вони вважають інтенсифікацію співпраці між Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі та українськими ВНЗ у рамках Європейської асоціації університетів. «Насправді є багато тем для дискусій, наприклад, опрацювання і вироблення різноманітних проектів на майбутні наукові дослідження, – зазначив президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі Веслав Баниш. – Мені приємно, що Україна може брати участь і користуватися фінансовою підтримкою в рамках проекту «Горизонт-2020», тобто разом з університетами Польщі, Франції, Німеччини працювати над важливими завданнями. Ми разом маємо працювати над тією проблематикою, яка сьогодні називається викликами, серед яких – питання безпеки, біоенергетики, нанотехнології, освоєння космосу». Представники польських університетів переконані, що разом з українськими колегами зможуть якнайшвидше знайти відповіді на ці виклики.

Також польські колеги прагнуть поділитися з українськими освітянами своїм досвідом у плані реалізації Болонського процесу. «Думаємо, що незабаром з’являться і потрійні дипломи. Але це питання потребує аналізу, оскільки наші системи вищої освіти та нормативно-правове поле неоднорідні, – пояснив Веслав Баниш. – Є ще багато інших конкретних спільних завдань, одне з яких – опрацювати і довести до урядів наших держав ідею, що між нашими країнами треба підписати стратегічну угоду, основною складовою якої повинна бути співпраця у галузі вищої освіти. Тим більше, що ми сьогодні в Європейському Союзі розбудовуємо європейський простір вищої освіти. І не можемо уявити собі, що він може відбутися без України. Тоді б ця структура була недосконалою і дуже багато втратила».

Ректор Дніпропетровського національного університету, професор, член-кореспондент НАНУ Микола Поляков щиро подякував за візит польським колегам, яких в університеті довго чекали.

«ДНУ вже понад 20 років тісно співпрацює з польськими ВНЗ, – наголосив ректор. – Сьогодні діють 11 договорів, зокрема з Університетом ім. Марії Кюрі-Склодовської, Лодзьким технічним університетом, Варшавським університетом, Вроцлавським університетом, Університетом м. Лодзь, Вищою школою економіки та інновації. Студенти та співробітники ДНУ постійно навчаються, стажуються, беруть участь у пленерах, міжнародних дослідженнях та виконують спільні наукові роботи в різних навчальних і науково-дослідницьких закладах Польщі. У свою чергу протягом багатьох років ДНУ відвідують делегації з ВНЗ Польщі. Хотів би звернути увагу на такі наші спільні досягнення, як подвійне керівництво дипломами і захисти дисертацій, написання монографій, що є виконанням європейських програм і проектів».

Детальніше про плідну й активну співпрацю з польськими ВНЗ розповіли декани та керівники підрозділів ДНУ. Так, співпраця з польськими освітянськими та науковими установами розпочалася у 1994 році, коли кафедра оптоелектроніки ДНУ встановила наукові зв‘язки з Інститутом фізичної хімії Польської АН. На базі історичного факультету та факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ функціонує Українсько-польський центр ДНУ, що розвиває та поглиблює зв‘язки з ВНЗ та науковими установами Польщі. Щорічно групи студентів і викладачів ДНУ напряму підготовки «Образотворче мистецтво» беруть участь у пленерах, які проводяться Університетом ім. Марії Кюрі-Склодовської. Влітку 2014 року на базі ДНУ було проведено спільну україно-польську археологічну експедицію на Новобогородицьку фортецю за участі студентів і викладачів Вроцлавського університету. Між ДНУ та Вищою школою економіки та інновації (м. Люблін) діє угода, що передбачає одночасну підготовку фахівців-економістів за узгодженими навчальними планами та видачу двох дипломів.

Свої пропозиції щодо співпраці з польськими освітніми установами запропонували також представники інших вищих навчальних закладів Дніпропетровська. Польських гостей привітав голова ради ректорів Дніпропетровської області, професор Олександр Величко.

За повідомленням  ДНУ ім. О.Гончара