Після Української Революції Гідності Федеральне Міністерство науки, досліджень та економіки Австрії додатково профінансувало для українських вчених 20 місячних наукових стипендій.  Кандидат філологічних наук, доцент кафедри німецької філології Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка Орися Марунько отримала «Майдан-Стипендію» за сприяння Австрійського бюро культурних обмінів та Центру  культурних зв’язків і мобільності. Це дало їй можливість упродовж місяця пройти наукове стажування в Австрії при Інституті германістики  Віденського університету і дослідити прагматичні та когнітивні аспекти претеритального кон’юнктива в сучасній німецькій мові.  Одна з умов надання стипендії – наявність наукового керівника з австрійської сторони.  Наукове керівництво здійснював відомий австрійський науковець, професор, доктор Петер Ернст, який є автором низки наукових праць і підручників зі  вступу до германського мовознавства, граматики німецької мови та історії німецької мови. У рамках програми стажування наш науковець також дослідила когнітивно-прагматичні та лінгвокультурний аспекти вживання усталених конструкцій в австрійському варіанті сучасної німецької мови та прослухала курс лекцій «Текст- та Медіалінгвістика».

Згідно із програмою стажування, наукові дослідження здійснювались у бібліотеці Віденського університету, яка разом з Австрійською національною бібліотекою є однією з найбільших наукових і публічних бібліотек Австрії.

Звіт про виконання програми стажування в Інституті германістики Віденського університету доцент Орися Марунько оформила не лише в офіційному, а й у творчо-інформаційному форматі. Вона провела науково-методичний  семінар для викладачів академії  «Міжнародні академічні обміни: наукові дослідження в інституті германістики Віденського університету», проінформувала про  міжнародні інституції, які дають змогу отримати стипендії для навчання та наукової роботи за кордоном: Освітні програми Європейського Союзу (Темпус, Еразмус Мундус);  Програма академічних обмінів Фулбрайта в Україні; Німецька служба академічних обмінів; Представництво Австрійської служби академічного обміну у Львові. Також Орися Марунько розповіла про специфіку роботи викладачів Віденського університету та систему роботи бібліотек, запропонувала перелік документів, які необхідно подати для отримання стипендії, відповіла на питання не лише науково-педагогічного, а й культурного та краєзнавчого характеру.

В електронному залі бібліотеки академії відбувся семінар для бібліотекарів «Досвід роботи бібліотеки Віденського університету», де наш науковець-філолог звернула увагу на те, як працюють бібліотеки Віденського університету, починаючи від веб-сторінки, електронного каталогу та закінчуючи шрифтом, за яким відвідувач може знайти книгу на бібліотечних стелажах.

                                        За повідомленням Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка