Центр доуніверситетської підготовки Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, громадська організація «Освітній центр» та Освітній портал «Академія» спільно реалізують соціальний проект «Онлайн-репетитор», що передбачає дистанційну підготовку школярів до зовнішнього незалежного оцінювання.

Студенти ВНЗ взяли активну участь у проекті, допомагаючи тисячам абітурієнтів з усієї України через соціальні мережі системно повторити вивчений у школі навчальний матеріал і засвоїти додаткові відомості з тієї чи іншої дисципліни.

У час інформаційних технологій поруч із надійними джерелами існують не завжди достовірні. Проект спрощує пошуки потрібної та цікавої інформації. Функціонують, розроблені викладачами, вчителями та кращими студентами ТНПУ імені В.Гнатюка, онлайн-курси підготовки до ЗНО практично з усіх навчальних предметів, онлайн-бібліотека тощо.

Віталій Гавур – онлайн-репетитор з історії України – стверджує: «Найголовнішою і, напевне, найактуальнішою на сьогодні перевагою проекту є те, що ми готуємо абітурієнтів абсолютно безкоштовно. Нову інформацію та завдання ми надаємо регулярно. Слід сказати, що будь-хто із користувачів може звернутись до онлайн-репетитора із проханням про допомогу щодо підготовки. Щодо результативності, як свідчить статистика, кількість користувачів невпинно збільшується, з чого можна зробити висновок, що проект є справді ефективним засобом для підготовки до ЗНО».

«Проект допомагає підготуватися до ЗНО навіть без репетитора. Це зручно, цікаво, нестандартно, ефективно. Є багато вдячних абітурієнтів, які дякують за допомогу. Приємно комусь допомагати, розвиваючись при цьому самим», – поділилася враженнями онлайн-репетитор з англійської мови, студентка факультету іноземних мов Ірина Батюк.

Ангеліна Карпенко, студентка ВНЗ, яка теж взяла участь у проекті, каже: «Переваги є як і для мене особисто, так і для абітурієнтів: по-перше, шукаючи інформацію, я і для себе вчу щось нове, по-друге, це величезний досвід у роботі в соціальних мережах, планування свого часу та відповідальність. Для абітурієнтів це корисно тим, що, навіть відпочиваючи, проводячи час у соціальних мережах, вони на хвилинку зупиняються на тестовому завданні, обдумують його і вивчають щось нове. Я думаю, що цей проект є чудовим додатковим методом освоєння матеріалу та перевірки знань».

Студентка історичного факультету Марчук Ірина розповідає, що ще абітурієнтом готувалась за допомогою проекту «Онлайн-репетитор». «Проект сподобався тим, що матеріал подано вчасно, якісно та доступно. Це безкоштовний ресурс, де людина може знайти відповіді на свої запитання. Ти вчишся вирішувати тести подібного типу, як у ЗНО. Чітко подані дати і події. Не треба витрачати зайвий час та гроші».

Організатори соціального проекту сподіваються, що цей проект допоможе тисячам українських школярів гідно підготуватися до ЗНО та вступити до омріяних вищих навчальних закладів.

За інформацією ТНПУ імені В. Гнатюка