Спостерігачі спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) побачили в лавах незаконних збройних формувань ймовірних неповнолітніх, повідомляється у звіті СММ ОБСЄ від 10 червня.

Згідно зі звітом місії, серед членів НВФ “на контрольно-пропускному пункті на північному сході села Широкіне, СММ бачила озброєних молодих дівчат і хлопців. Деякі з них, за оцінками СММ, були неповнолітніми”.

За словами дитячого омбудсмена Миколи Кулеби, українська влада не знає про долю тисяч сиріт Донбасу. Широкіне було зачищене від бойовиків 10 лютого, відтоді бої за нього тривають, навіть попри встановлений 15 лютого режим припинення вогню.

Зазначимо, що влада так званої ДНР давно відкрито вербує у свої лави дітей і підлітків, дає їм звання “лейтенантів”, а потім показує їх російському ТБ.

Довідка: Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

СMM – це неозброєна цивільна місія, що працює 24 години на добу 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання – це неупереджено й об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.

За інформацією www.osce.org