9 червня 2015 року на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбувся білінгвальний захист наукових робіт за освітнім ступенем «магістр» спеціальності «Правознавство». Шестеро студентів факультету виявили бажання захищати свої роботи двома мовами – українською та англійською. 

До складу екзаменаційної комісії увійшли декан юридичного факультету ЗНУ, професор Тетяна Коломоєць, заступник декана юридичного факультету ЗНУ з міжнародної діяльності, завідувач кафедри цивільного права ЗНУ Михайло Віхляєв, доцент кафедри історії та теорії держави і права ЗНУ Олександр Ганзенко, доцент кафедри цивільного права ЗНУ Анна Шарая і завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Інституту права ім. Володимира Сташиса Класичного приватного університету, професор Віталій Лукашевич.

Прослухати захист дипломних робіт у режимі онлайн був запрошений науковий співробітник Ліверпульскої школи права Кірон Рід, який цього навчального року викладав на юридичному факультеті ЗНУ курс «English Legal Skills and Introduction to Legal English Practice» та отримав посвідчення почесного професора ЗНУ.

Під час захисту дипломних робіт випускники юридичного факультету показали високий рівень володіння англійською мовою. Вони впевнено відповідали на всі запитання Кірона Ріда, демонструючи нормативну англійську вимову. Для своїх робіт студенти обрали актуальні теми, здійснили ґрунтовні дослідження та показали високий рівень знань із юридичних дисциплін.

Так, темою дипломної роботи Поліни Зозулі стало функціональне призначення адміністративного примусу як методу публічного адміністрування, а Михайло Швайковський проаналізував порівняльно-правову характеристику публічного адміністрування в галузі міграційних відносин в Україні та зарубіжних країнах. У свою чергу Сергій Корнєєв дослідив публічне адміністрування в галузі вищої освіти України, а Юлія Шульга – роль і місце правової доктрини в регулюванні відносин публічного адміністрування. Ксенія Краснова провела дослідження на тему «Третейський суд України як суб’єкт вирішення публічно-правових спорів: модифікація організаційних і функціональних засад в умовах реформаційних процесів», Анна Єрмолаєва захищала своє дослідження «Публічне адміністративне заохочення державних службовців в Україні».

Екзаменаційна комісія оцінила дипломні роботи студентів юридичного факультету на «відмінно». Також студенти отримають сертифікати на підтвердження того, що вони захистили свої роботи двома мовами.

Декан юридичного факультету ЗНУ Тетяна Коломоєць зазначила, що подібний захист дипломних робіт проходив на факультеті вперше, однак його результати підтверджують високий рівень підготовки майбутніх юристів. У перспективі білінгвальний захист дипломних робіт може стати традиційним.

За інформацією прес-центру ЗНУ