11 червня 2015 року відбулось засідання Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, традиційне зібрання представників інститутів громадянського суспільства, які обговорили законопроекти в галузі освіти, заслухали інформацію про забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів шкіл, обговорили питання про членство та склад керівних органів і комітетів  Громадської ради при МОН.

Під час обговорення законопроектів у галузі освіти було зазначено, що проекти Закону «Про освіту» було оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України 3 червня та на сайті Верховної Ради України в розділі профільного Комітету.  Сьогодні триває робота спільної робочої групи з доопрацювання й узгодження двох законопроектів.

Члени Громадської ради при МОН ознайомилися з аналізом контенту чинного Закону України «Про освіту» та двох законопроектів, представленим заступником директора з наукової роботи Національного центру «Мала академія наук України» Олександром Стрижаком. За словами Олександра Стрижака, це дослідження  здійснювалося за допомогою спеціально розробленого українського програмного продукту. За рішенням членів ради аналіз контенту законопроектів буде передано спільній робочій групі.

За підсумками обговорення було вирішено підготувати відкритого листа до Президента України, голови Уряду, голови Комітету освіти і науки ВРУ та міністра освіти і науки України щодо необхідності відтермінування подання проекту закону України «Про освіту» та наполягання на дотриманні процедури підготовки та подання законопроекту до Кабінету Міністрів України, що зокрема передбачає попередню громадську експертизу проекту перед винесенням його на розгляд КМУ і після оприлюднення профільними міністерствами та установами. Учасники засідання вирішили, що має бути обов’язковим залучення до обговорення остаточної версії законопроекту фахівців, експертів та інститутів громадянського суспільства.

Під час засідання директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко розповів про конкурс підручників для учнів 4-х і 7-х класів та кроки Міністерства щодо забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів.

Директор департаменту Міністерства повідомив, що Законом «Про Державний бюджет України» було визначено, що держава забезпечує підручниками дітей пільгових категорій, зокрема сиріт, дітей із малозабезпечених родин, інвалідів та інших. Підручники друкуватимуться також і мовами національних меншин і для учнів спеціальних шкіл. На видрук підручників передбачається 116 млн грн з бюджету.

За його словами, процедура конкурсного відбору підручників завершується, 11 червня 2015 року був останній день подання апеляцій. Як повідомив Юрій Кононенко, за останніми даними жодної апеляції до Міністерства не надходило.

За словами директора департаменту, сьогодні Міністерство вирішує питання забезпечення підручниками школярів. З цією метою призначена зустріч з видавцями та розробляються рекомендації, яким чином використовувати наявні в фондах шкільних бібліотек підручники.

Ще одним питанням засідання ГР при МОН було виключення членів за систематичні пропуски засідань без поважної причини. Майже одноголосним рішенням 7 членів ГР були виключені. Тепер до складу консультативно-дорадчого та контролюючого органу при Міністерстві освіти і науки України входять 76 представників ІГС.