Шкільна медицина по-новому. МОЗ оприлюднило інноваційний наказ - uchniЗдоров’я дітей від народження до 17-ти протягом останніх років погіршилося. За даними Міністерства охорони здоров’я України хвороби поширюються дедалі динамічніше.

Якщо в 2007-му їх було 1879,5 на 1000 дітей,  то вже торік – 1922,80. А причина такою невтішної динаміки, на думку урядовців, полягає в недосконалості системи медичного забезпечення дітей і підлітків, погіршенні якості продуктів харчування, техногенних перевантаженнях, зменшенні профілактичних програм у амбулаторіях і поліклініках.

За даними міжнародного дослідження ВООЗ «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді» віком 11–17 років», що було проведене в 2011 році, 30% респондентів оцінюють власне здоров’я як «посереднє» або «погане», і ця кількість із віком зростає, тобто суб’єктивні оцінки самопочуття погіршуються, та 14% повідомили про наявність хронічного захворювання, інвалідності або інших медичних обмежень.

Такі дані свідчать про необхідність консолідувати зусилля медиків і педагогів на профілактиці, здоровому способі життя, підвищенні особистої відповідальності за здоров’я.

Аби докорінно змінити ситуацію, МОЗ оприлюднило проект  наказу “Про покращення якості медичного обслуговування дітей шкільного віку в загальноосвітніх навчальних закладах”. У документі, зокрема, йдеться, що міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова і міністр освіти і науки Дмитро Табачник хочуть спільно затвердити Концептуальні засади розвитку охорони здоров’я дітей шкільного віку в загальноосвітніх навчальних закладах.

Згідно з новим документом у школах буде визначено певні пріоритети при наданні медичних послуг учням. Наприклад, йдеться про посилення профілактичної роботи, спрямованої на збереження фізичного, психічного, репродуктивного здоров’я дітей, формування здоров’язберігаючого середовища в школах, належну підтримку дітей з особливими потребами, а також дітей із груп медико-соціального ризику, надання невідкладної медичної допомоги учням медичними та немедичними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів.

Цей наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування. Контроль за виконанням цього наказу покладено на заступників міністрів відповідно до розподілу обов’язків.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *