19 червня о 15:00 в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди Національної академії наук України відбудеться перша робоча зустріч освітян, науковців, представників державної влади та громадськості в межах ініціативи реорганізації гуманітарної освіти «Ребрендінг філософії», започаткованої Інститутом філософії імені Григорія Сковороди НАН України, Центром гуманітарної освіти НАН України, Українською асоціацією релігієзнавців, Асоціацією філософів і релігієзнавців та Київською Малою академією наук.

Крім того, на засіданні будуть повідомлені перші результати опитування «Образи філософії у масовій свідомості», яке проводять організатори проекту, а детальний аналітичний звіт та експертні висновки буде оприлюднено в жовтні 2015 року.

Метою проекту є створення та інституціалізація на загальнонаціональному рівні освітнього сегменту між середньою та вищою школою з акцентом на отримання філософських і соціально-гуманітарних знань та навичок соціальної самореалізації і громадської активності.

Своєрідним майданчиком для практичної апробації нової моделі філософської та соціально-гуманітарної освіти стане експериментальний освітній заклад, пілотна група студентів якого пройде навчання протягом 2015/16 академічного року в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України.

З метою теоретичної апробації проекту та початку дискусії в зазначеному напрямі зорганізовано засідання робочої групи проекту у формі круглого столу «Ребрендінг філософії: від університету до ліцею», в ході якого планується дискусія у двох напрямах:

– Стан та місце гуманітарної (зокрема, філософської) освіти у системі освіти України та можливі напрями «ребрендінгу» філософії для більш адекватної її інтеграції в сучасний освітній простір.

– Створення та інституціалізація освітнього сегменту між середньою та вищою школою з акцентом на здобуття філософських і соціально-гуманітарних знань як перспективний напрям такого ребрендінгу та його інтеграція в наявну систему освіти.

Спікери круглого столу:

– М.В. Попович (д. філос. наук, проф., академік НАН України, директор Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України).

– С.В. Пролеєв (д. філос. наук, проф., проф. Національного університету «Києво-Могилянська академія», президент Українського філософського фонду, головний редактор часопису «Філософська думка», провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України).

– О.І. Хома (д. філос. наук, проф., зав. кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету, запрошений професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

– О.О. Панич (д. філос. наук, проф., провідний науковий співробітник НВО «Дух і Літера»).

– В.О. Васинюк (директор Київської Малої академії наук учнівської молоді).

– Л.О. Филипович (д. філос. н., проф., завідувач відділу історії релігії та практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, віце-президент Української асоціації релігієзнавців).

– О.В. Білокобильський (д. філос. наук, проф., проф. Донецького національного університету, голова ради Асоціації філософів і релігієзнавців).

– І.М. Ясна (координатор проекту «Ребрендінг філософії», президент Асоціації філософів і релігієзнавців, здобувач Центру гуманітарної освіти НАН України).

Очікуваним результатом круглого столу є формулювання загальної стратегії проекту та формування робочої групи для її практичної реалізації.

Стратегія подальших дій:

– з червня 2015: публікація звітів про результати круглого столу, а також інформації про подальший розвиток проекту у фахових виданнях, мас-медіа, соціальних мережах і на спеціально створеному сайті, а також обговорення проекту в українській гуманітарній спільноті;

– вересень 2015: відкриття пілотного закладу «Школи філософії та соціальної творчості» у Києві;

– з 2016: створення мережі представництв школи в інших містах України; опрацювання навчальних програм і курсів, підготовка та спеціалізованих навчальних посібників;

– стратегічна мета: за умов успішної апробації – інституціалізація освітнього сегменту між середньою та вищою школою з акцентом на отримання філософських та соціально-гуманітарних знань на загальнонаціональному рівні.

 

Круглий стіл відбудеться 19 червня 2015 року о 15:00 в Інституті філософії Ім. Г.С. Сковороди НАН України (Київ, вул. Трьохсвятительська 4, Зал засідань вченої ради (ауд. 318).

Контакти:

Email: ilami.yasna@gmail.com

Тел: +38 050 037-30-10; +38 098 709-74-62; +38 063 514-36-00.

Сайт проекту: http://school.philosophy.in.ua.

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/events/832580900151868.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *