0 375
У Росії хочуть заборонити одружуватися до 21 року 26 Липня, 2012 Педагогічна Преса

Мін’юст готує поправки, згідно з якими мінімальний вік вступу до шлюбу може бути істотно підвищено.

Ранні шлюби в Росії найближчим часом можуть опинитися під забороною, відповідні поправки в сімейне законодавство готує Міністерство юстиції РФ. Зокрема, вік, з якого можна вступати в шлюб, можуть збільшити до 21 року. Крім того, дітей підлітків, які стали батьками в ранньому віці, пропонується віддавати під опіку старшим. Ці пропозиції були озвучені на конференції з моніторингу правозастосування в Санкт-Петербурзі.

При цьому наголошується, що поправки в законодавство запропоновані різними вченими-правознавцями, а не самим Мін’юстом, пише “Російськая газета”.

Свою позицію автори поправок обґрунтовують тим, що багато молоді, що одружується, ще зовсім не підготовлені до сімейного життя і виконання батьківських обов’язків. “Людина повинна дозріти, щоб стати батьком. Але сьогодні багато тат і мам ще зовсім “зелені””, – зазначає одна з учасниць конференції, юрист Вікторія Пашкова.

Пропонується варіант: підвищити мінімальний шлюбний вік до 21 року з неможливістю зниження до менш ніж 16 років. Сама Пашкова зізналася, що не впевнена, чи пройдуть поправки, однак тенденцію омолодження шлюбів, за її словами, “треба переламати”.

Нині в Росії мінімальний вік вступу до шлюбу, за загальним правилом, становить 18 років. За наявності поважних причин органи місцевого самоврядування на прохання молодят, можуть знизити вікову планку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *