Віце-прем’єр-міністр, міністр культури В’ячеслав Кириленко звернувся до київського міського голови Віталія Кличка з проханням підтримати ініціативу встановлення в Києві пам’ятника видатному українському акторові Іванові Миколайчуку. Про це повідомляє сайт Мінкультури.

«Сьогодні, у 74-ту річницю від дня народження Івана Миколайчука я звернувся до київського міського голови, щоб спільно попрацювати і вже за рік, коли Україна відзначатиме 75-річний ювілей актора, відкрити в Києві пам’ятник, гідний масштабної постаті українського кінематографа», – повідомив віце-прем’єр.

Довідково: Іван Миколайчук (15 червня 1941 року  — 3 серпня 1987 року).  Зіграв 34 ролі в кіно («Білий птах з чорною ознакою», «Анничка», «Тіні забутих предків», «Пропала грамота»), автор  9 сценаріїв та  2-х режисерських робіт.

Погруддя акторові встановлено на його батьківщині – село Чортория; в м. Чернівці створена пам’ятна споруда, присвячена його творчості; в Києві є  меморіальні дошки – на стіні кіностудії Довженка та на вулиці Серафимовича.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу