Днями Житомирський державний університет імені Івана Франка включено до Мережі ВНЗ, які беруть участь у Програмі розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». Проект фінансується Європейським Союзом і співфінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

Житомирський державний університет імені Івана Франка підписав Меморандум про порозуміння, основною метою якого є: включення курсу «Сталий місцевий розвиток» до навчального плану вищого навчального закладу та/або внесення його основних розділів до навчальних програм уже наявних суспільних дисциплін; підвищення потенціалу студентів, представників органів місцевого самоврядування та місцевих громад для реалізації спільного планування за принципом «знизу-вгору» та участі в заходах з місцевого сталого розвитку, а також сприяння поширенню концепції та досвіду участі громад у місцевому сталому розвитку через різні наукові заходи та кампанії з поінформованості на регіональному рівні. Крім того, проект передбачає залучення активного студентства до прийняття управлінських рішень у територіальних громадах області.

Відповідальність за виконання цього меморандуму покладено на завідувача кафедри менеджменту і адміністрування ЖДУ ім. І. Франка Ольгу Карпюк.

У рамках проекту на 2015 рік затверджено план діяльності Національної мережі партнерських університетів за підтримки спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Серед запланованого – видання третього тому колективної монографії «Безконфліктний розвиток та права і можливості розвитку місцевих громад у контексті реформи децентралізації»; підготовка та видання збірки практичних кейсів «Мирний розвиток громад: подолання протиріч і попередження конфліктів»; тренінг для тренерів із проблематики сталого розвитку та організації громад; міжрегіональні студентські дебати; Літня школа «Сталий розвиток за участі громад»; конкурс студентських робіт (з виданням збірки кращих робіт); візити до громад студентів; навчальні візити студентів до громад, які впроваджують проекти з енергоефективності; Фестиваль молодіжної соціальної реклами «Інший погляд» тощо.

Варто зауважити, що в квітні поточного року Клуб дебатів кафедри менеджменту і адміністрування ЖДУ ім. І. Франка взяв участь у IV Всеукраїнському турнірі «Дебати зі сталого місцевого розвитку» Програми розвитку ООН. Відтак, Меморандум закріпив результати успішної участі викладачів та студентів ЖДУ ім. І.Франка у проекті та відкрив перед франківцями нові перспективи.

 Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу