Про це зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський під час зустрічі з керівником програм Європейського фонду освіти (ЄФО) в Україні Маргаретою Ніколовською, що відбулася в МОН 17 червня.

Павло Полянський наголосив, що для інтеграції України до Європейського Союзу, передусім – освітньої інтеграції, важливою та необхідною є спільна робота з експертами Європейського Союзу над модернізацією освітнього законодавства та імплементацією нових законів.  Експерти з країн ЄС, зокрема, брали участь в експертному оцінюванні обох законопроектів на предмет забезпечення рівного доступу до якісної освіти, дотримання демократичних принципів у освітній сфері, відповідності загальноєвропейській практиці, і за результатами надавали свої оцінки та пропозиції.

Під час зустрічі було детально обговорено результати Конференції щодо реформи професійної освіти в Європі, зокрема в Україні. Конференція відбувалася в Турині (Італія) 3-4 червня. Зокрема було заявлено про зацікавленість Європейського фонду освіти ініціативами української делегації щодо започаткування з боку ЄФО спеціального проекту або сегменту для України в освітній стратегії євроструктур, що було б ефективною підтримкою країни у проведенні масштабної реформи освіти, особливо в часи, коли країна протистоїть військовій агресії РФ. Ці пропозиції будуть уважно вивчені, – повідомила Маргарета Ніколовська.

Павло Полянський повідомив, що  робота над законопроектами про професійну освіту та рамковим законом про освіту вже на передфінальному етапі.

«Сподіваємося, що восени матимемо нові закони.  Але не вони є кінцевою метою; це буде черговим етапом реформи», – сказав Павло Полянський.

Було наголошено  на спільній переконаності в необхідності активніше залучати представників бізнесу, підприємців, інших стейкхолдерів до впровадження нової моделі професійної освіти, оскільки підготовка спеціалістів і робітничих кадрів має відповідати інтересам працівників, запитам роботодавців, ринку праці та потребам країни. Із цієї метою з ініціативи Європейського фонду освіти у вересні відбудеться широкоформатна зустріч щодо розвитку людського потенціалу країни, учасниками якої будуть як представники різних міністерств, так і підприємці.

Довідково

Пріоритетом Європейського фонду освіти є  розвиток професійної освіти в різних країнах світу. У 2010 році ЄФО започаткував Туринський процес для модернізації, прогнозування тенденцій та обміну досвідом  у галузі професійної освіти, що є аналогом Болонського процесу у сфері вищої освіти. Сьогодні учасниками Туринського процесу є 27 країн, зокрема й Україна.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу