17 червня радник міністра економічного розвитку і торгівлі України з питань цифрової економіки Олена Мініч поінформувала компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації про поточну ситуацію в галузі права інтелектуальної власності та реформи у цій сфері, що плануються до впровадження на рівні держави, інформує прес-служба Мінекономрозвитку.

На зустрічі, зокрема, окреслили й основні проблеми галузі. Так, рішучих заходів треба вживати проти тотального піратства, вдосконалювати систему охорони об’єктів інтелектуальної власності та законодавчу базу, прищеплювати правову свідомість  населенню і підприємцям тощо.

Перш ніж змінювати сировинну економіку на інноваційну, насамперед треба налагодити систему захисту інтелектуальної власності в країні. Протягом останніх трьох місяців Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проаналізувало стан речей, пов’язаних із  захистом інтелектуальної власності в більш ніж 10 країнах світу – наші показники найнижчі, хоча людський капітал (знання та кваліфікація) – на рівні розвинених країн ЄС. Компанії надають перевагу реєстрації продуктів інтелектуальної власності поза межами України, а потім продають цей продукт в Україну, збільшуючи ВВП інших країн. На жаль, інтелектуальна власність в Україні не розглядається як товар, тож відтік кваліфікованих кадрів із країни неминучий.

Ключовими напрямами реформи інтелектуальної власності, над якими вже працює Мінекономрозвитку, є: боротьба з інтернет-піратством, нова модель колективного управління, легалізація програмного забезпечення урядових організацій.

Представники компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації запропонували допомогу в розробці нової концепції розвитку інтелектуальної власності в Україні, а також виявили готовність обговорити її з фаховими експертами. Для цього будуть створені тематичні робочі групи.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу