Нещодавно в Міжнародному центрі дитячої наукової творчості Національного центру «Мала академія наук України» зібралися провідні науковці та викладачі фізики київських вишів і академічних інститутів з метою донесення нових знань до обдарованих школярів.

Читати лекції юним фізикам запросили видатних вчених вітчизняної науки. Серед них – член-кореспондент НАН України, завідувач відділу лазерної спектроскопії Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Анатолій Негрійко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізичних наук Станіслав Вільчинський, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук Валерій Погорєлов, доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Владислав Кравченко та інші.

У літніх школах юним науковцям пропонуються три навчальні блоки – основу дослідницької діяльності з безпосереднім поглибленням знань з профільного предмета, психологічні тренінги та фахову англійську мову з вивченням наукової термінології. Кожна школа передбачає свій рівень викладання залежно від рівня підготовки дітей.

Цьогорічна фізична школа за віковою категорією була поділена на дві групи: для восьмикласників і для учнів старших класів. Тому викладачі використовували дві програми: для молодшої групи – заняття з гідроаеродинаміки, для старшої – з оптики.

У школі відпрацьовується технологія навчання учнів наукового та інженерного методів. Для цього на початку занять школярам оголошували певні завдання, які треба було вирішити, працюючи на лабораторному обладнанні. Читалися лекції з відповідних тем і проводився лабораторний практикум. А в останній день відбувся захист наукових досліджень.

Крім того, учні відвідали Головну астрономічну обсерваторію НАН України, а ввечері проводили спостереження за Сонцем за допомогою спеціального обладнання.

Мистецтву розуміння історії речей, подій, місцевості за одним камінцем чи артефактом навчав школярів завідувач лабораторії наук про Землю НЦ «МАНУ» Євген Пащенко – незмінний екскурсовод мінералогічними стежинками і маршрутами.

Перед закінченням школи її учасники мали змогу послухати старовинні і сучасні козацькі, лицарські, дідівські, богомільні пісні, псалми, канти та думи гурту «Хорея Козацька».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *