Міністерство освіти і науки України, зважаючи на звернення громадськості Запоріжжя та Запорізької області, листи народних депутатів України та окремих громадян, вивчило питання щодо діяльності Володимира Васильовича Пашкова, який обіймає посаду ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і є депутатом Запорізької обласної ради.

2006 року В. Пашков був призначений на посаду ректора вказаного українського інституту, в якому проходять післядипломну педагогічну освіту вчителі Запорізької області.

Упродовж періоду незалежності України В. Пашков багаторазово очолював проросійські шовіністичні організації, що пропагували «ценності руского міра», таким чином готуючи ідеологічне підґрунтя внутрішнього сепаратизму і, зрештою, зовнішню агресію Росії проти України.

У 1999 році Пашков створив і був обраний головою відділення Всеукраїнської спілки організацій «Русское движение Украины» в Запорізькій області, а в 2001-му очолив обласну організацію політичної партії «За Русь единую».

2005 року він очолив партію «Русский блок», ідеологія якої будувалася на відверто антиукраїнських гаслах і закликах до порушення територіальної цілісності України. Варто нагадати, що саме партія «Русский блок» 13 травня 2014 року була заборонена на всій території країни через  її ідеологічне спрямування та антиукраїнські заклики.

З 2009 року Пашков став співголовою ради Всеукраїнської громадської організації «Русское содружество».

Запорізька громадськість і колектив інституту неодноразово виявляли занепокоєність фактами, що вказують на можливу причетність В.Пашкова до проросійських та сепаратистських структур.

З огляду на це Міністерство освіти і науки України заявляє, що така ситуація є недопустимою.

МОН офіційно звертається до Запорізької обласної ради, в комунальній власності котрої перебуває вказаний інститут, щодо невідкладного звільнення В.Пашкова з посади ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також до Служби безпеки України з вимогою провести розслідування антидержавної діяльності цієї особи.

 

Міністр освіти і науки України                                                          Сергій КВІТ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу