19 червня 2015 року Комісар Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган і Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбіньскі відвідали Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця.

Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко, а також гості закладу – член національної команди експертів ERASMUS+ з реформування вищої освіти Ірина Золотарьова та заступник ректора Володимир Єрмаченко – розповіли про реалізацію проектів, що підтримуються ЄС, роботу інформаційного центру Євросоюзу в університеті, а також поділилися планами щодо наступних проектів та ініціатив співпраці з європейськими університетами й компаніями.

Під час візиту відбулася лекція Комісара, а також зустріч зі студентами та викладачами 11 університетів Харкова, які беруть участь у проектах ЄС.

Основну увагу в доповіді Йоганнес Ган приділив основоположним принципам Європейського Союзу, першочерговим реформам, що мають бути проведені в Україні. Зокрема він акцентував на необхідності забезпечити незалежність судової гілки влади, подоланні корупції та здійснення децентралізації, а також на обсягах фінансової допомоги, яку ЄС надає Україні, зокрема й відповідно до підписаної напередодні візиту угоди про грантову підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, що має на меті посприяти українським підприємствам у підготовці до запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, яка має почати діяти з 1 січня 2016 року.

За інформацією ХНЕУ ім. Семена Кузнеця