У 2015 році розпочала роботу перша літня школа Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті», що відбулася з 15 по 19 червня на базі Херсонської області за участі 65 учасників з усіх куточків України.

Організаторами заходу виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонська академія неперервної освіти, гімназія № 1 м. Херсон.

Метою цієї школи було підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів із використання новітніх сервісів для активізації навчальної діяльності учнів та підвищення рівня організації навчально-виховного процесу.

У літній школі «Хмарні сервіси в освіті» з вітальним словом та доповідями виступили: Анатолій Зубко, ректор КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Херсонської міської ради; Валерій Биков, доктор тех. наук, професор, академік НАПН України, директор Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України; Наталія Устинова, директор гімназії № 1 м. Херсон, Галина Коломоєць, науковий співробітник ІІТЗО, координатор Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті»; Світлана Литвинова, к.п.н., с.н.с. Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті»; Іван Стромило, вчитель інформатики ЗНЗ № 35 м. Вінниця; Сергій Григор’єв, к.п.н., директор Дніпропетровського ліцею ім. Олеся Гончара; Костянтин Бугайчук, к.п.н., викладач Харківської Академії МВД; Ірина Малоіван, вчитель Дніпропетровського ліцею ім. Олеся Гончара; Іван Іванов, методист вищої категорії ІІТЗО; Ірина Слуцька, вчитель інформатики ШСШ № 1 та методист ММК УО; Анатолій Ребрина, к.п.н., доцент Хмельницького національного університету; Андрій Ребрина, технік ІІТЗО, фотокореспондент; Роман Рудюк, керівник програми «Партнерство у навчанні» компанія Майкрософт.

У рамках літньої школи відбулися тренінги, навчальні семінари, майстер-класи, круглі столи та веб-конференції за такими тематиками: перевернуте навчання; відео як компонент перевернутого навчання; веб-квест; сервіси активізації навчальної діяльності учнів; мотивація вчителів та учнів щодо використання новітніх технологій; професійний розвиток педагога будь-де і будь-коли; презентація досвіду роботи гімназії № 1 м. Херсон; інновації в освіті, інноваційні освітні проекти з ІКТ; організація дистанційного навчання; електронне навчальне середовище, яке реально працює; як допомогти учню стати успішним у житті за допомогою хмарних технологій; мережа «Партнерство у навчанні»; новітні сервіси Office 365; елементи адміністрування хмароорієнтованого навчального середовища; інтеграція різноманітних сервісів у хмароорієнтованому навчальному середовищі; варіативний модуль «Професійно-прикладна фізична культура» в рамках проекту «Хмарні сервіси в освіті»; розвиток творчої та пізнавальної діяльності учнів у процесі фотографування. Обробка цифрових фотографій. Фотографія 21 століття.

По завершенні заходу всі учасники отримали сертифікати від організаторів.

Підбиваючи підсумки Всеукраїнського семінару, можна із впевненістю заявити, що хмарні технології в освіті перестають бути «найновітнішим інноваційним продуктом», вони переходять у розряд повсякденних, без яких уже не зможуть працювати ні вчителі, ні учні.

Учасники першої літньої школи Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» висловили щирі слова подяки організаторам заходу та директору гімназії № 1 м. Херсон Наталії Устиновій за високий організаційно-педагогічний і науково-методичний рівень проведення заходу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *