23 червня Освітній портал “Педагогічна преса” із Міністерства освіти і науки транслював зустріч делегації представників ВНЗ і наукових установ Французької Республіки з представниками ВНЗ України за участі першого заступника міністра освіти і науки України Інни Совсун і заступника міністра Максима Стріхи.

Під час україно-французького форуму Інна Совсун зазначила, що візит французької делегації став можливим завдяки домовленостям, яких було досягнуто між Президентом Французької Республіки Франсуа Олландом та Президентом України Петром Порошенком під час візиту до Франції Президента України.

Інна Совсун зауважила: “Ми вперше приймаємо делегацію такого високого рівня і дуже вдячні за підтримку та співпрацю французькій стороні”. Також наголосила, що зміни в системі освіти, які відбуваються у Франції та Україні, дуже схожі між собою. Вони складні і важко їх реалізувати, тому багато чого можна навчитися у французьких колег. “Співпраця наша буде корисною і цікавою у справі розвитку освіти в Україні”, – сказала Інна Совсун.

Заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха  повідомив, що з окупованих частин Донецької і Луганської областей було евакуйовано 26 університетів.  Але матеріальні ресурси – обладнання, бібліотеки, лабораторії – залишилися на окупованих територіях, тому налагоджувати роботу цих освітньо-наукових установ потрібно заново.

Крім того, розповів заступник міністра, після військової агресії Україна  згорнула всі наукові проекти із Російською Федерацією. Нині стратегічними науковими партнерами України є Франція, Німеччина, Польща, країни Балтії, Австрія та США.

Генеральний директор з питань досліджень Міністерства національної освіти, вищої освіти та наукових досліджень Роже Жоне  нагадав, що 2012 року Франція прийняла новий Закон про освіту і наукову діяльність, у якому вища освіта і наука – це двигуни, що забезпечують динаміку розвитку суспільства. Також зазначив, що 15 угод, які були підписані між університетами України та Франції, окрім традиційних фізики та математики, включають нові напрямки співпраці – філологію, науки про довкілля, суспільні та гуманітарні науки.

«Метою нашої спільної роботи є посилення обміну досвідом в сфері освіти і науки, розвиток програм обміну між нашими двома країнами студентів і науковців, аби вони могли спільно працювати та навчатись», – сказав Венсан Берже, радник Президента Французької Республіки з питань освіти, вищої освіти та наукових досліджень. Та наголосив, що міжнародна співпраця в галузі науки і освіти є одним з пріоритетів Президента Французької Республіки.