Київська міська влада впроваджує європейські стандарти навчання, зокрема й інклюзивну форму, щоб діти з особливими потребами навчалися разом з однолітками. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко під час  візиту до загальноосвітньої школи № 168 в Оболонському районі.

«Сьогодні шкіл, які мають інклюзивну форму навчання, в столиці лише 19, ще 13 шкіл – спеціалізовані. Тому міська влада на чолі з мером Віталієм Кличком робить усе можливе, щоб розширити цю мережу та надати якісні і комфортні умови для навчання дітей з особливими потребами у загальноосвітніх навчальних закладах міста», – сказала вона.

Зокрема, за словами Ганни Старостенко, загальноосвітня школа № 168 в Оболонському районі є найбільшою в місті, що пропонує інклюзивну форму навчання. У закладі навчається понад 500 школярів, серед них близько 100 дітей – з обмеженими фізичними можливостями, проблемами зору та мовлення.

«Важливо, що для облаштування та пристосування приміщення до потреб особливих школярів міська влада виділила майже 1 млн грн, а комісія Київради на сьогодні розглядає питання про виділення додаткових 700 тисяч грн для завершення ремонтних робіт. За ці кошти у школі будується ліфт для безперешкодного пересування дітей-інвалідів, встановлюються спеціальні пандуси, поручні, а також облаштовують безбар’єрні класи. Такі приміщення не лише обладнані відповідно до потреб школярів-інвалідів, а й мають спеціальну кімнату, де можна відпочити», – пояснила вона.

Заступник голови КМДА також зауважила, що на ремонтні роботи у школі залучаються не лише міські, а й позабюджетні кошти: «Школа виграла грант одного з благодійних фондів США та отримала фінансування та утеплення фасаду приміщення та перекриття покрівлі».

За інформацією  прес-центру КМДА