25 червня з 13:30 Освітній портал “Педагогічна преса” із Міністерства освіти і науки України транслював прес-конференцію щодо впровадження фінансової грамотності у навчальний процес загальноосвітніх навчальних закладів України.

У прес-конференції взяли участь:  заступник міністра освіти і науки України –  керівник апарат Олег Дерев’янко, директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джед Бартон, ректор Університету банківської справи Національного банку України Тамара Смовженко, а також учителі курсу «Фінансова грамотність» та їхні учні.

На заході були представлені результати успішної дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» у шкільну освіту, а також презентація інтерактивного електронного посібника з курсу «Фінансова грамотність».

Учасники конференції відзначили важливість цього проекту для української молоді, а також впровадження курсу у всі школи України.

«Без фінансової грамотності, а також навичок управління персональними фінансами не може бути подальшого розвитку людини. Я з гордістю можу сказати, що Україна є однією з небагатьох країн, де фінансова грамотність викладатиметься для учнів усіх класів»,- розпочав вступне слово Олег Дерев’янко.

Розроблений у 2011 році Програмою USAID «Розвиток фінансового сектору» спільно з Університетом банківської справи Національного банку України (НБУ), курс «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів вчить молоде покоління українців (15-16 років) ефективно управляти власними фінансами, раціонально вибирати фінансові продукти і послуги та дотримуватися відповідальної фінансової поведінки.

Зі своєї сторони Джед Бартон подякував українським партнерам за підтримку у впровадженні курсу «Фінансова грамотність».

«Для мене велика честь та задоволення бачити, як наша справа передається у надійні руки наших партнерів – Університету банківської справи НБУ. Наразі перед Україною стоять надзвичайні економічні виклики, і я вірю, що нове покоління освічених та фінансово грамотних громадян допоможе Україні побудувати міцне економічне підґрунтя та стати заможною країною у майбутньому», – зазначив директор Місії USAID в Україні.

Кількість навчальних закладів, які викладають курс «Фінансова грамотність», постійно зростає. Курс почав викладатися в січні 2012 року для 500 учнів з 13 шкіл у п’яти областях України (Львівській, Харківській, Донецькій, Черкаській та Київській). Сьогодні його вивчають понад 18 тисяч учнів у понад 650 школах по всій країні. МОН підтримало цю освітню ініціативу USAID та планує запровадити фінансову грамотність в усіх загальноосвітніх школах України.

Враховуючи успішні результати впровадження курсу «Фінансова грамотність» у старших класах, Міністерство освіти і науки України підтримало роботу над створенням матеріалів для учнів початкової та основної школи, щоб учні всіх класів мали змогу навчатися практичним аспектам управління власними фінансами.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *