На початку літа вже традиційно студенти природничо-географічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини проходять комплексну фахову практику в Карпатах.

Під керівництвом професорів Світлани Совгіри та Сергія Половки, викладачів Романа Подзерея та Світлани Люленко студенти І-ІІ курсів географічної спеціальності мали можливість здійснити дослідження мальовничої природи Прикарпаття і Закарпаття. Майбутні фахівці вивчали типи екосистем гірських районів та їх функціонування, біотичне та ландшафтне різноманіття. Кожен день практики передбачав різноманітні піші походи, виїзні маршрути та сходження у гори. Насичена й багатогранна за змістом програма практики на Прикарпатті й на території Національного природного парку «Синевир» надала студентам необхідний фактичний матеріал і стала сферою застосування отриманих теоретичних знань.

Взаємозв’язок пізнання і практики в одному з наймальовничіших куточків України приніс студентам університету користь і естетичну насолоду. Вони здійснили сходження на Говерлу, пройшли стежкою Довбуша, гірськолижним курортом Буковель, вольєрним господарством міста Яремче, Карпатським національним природним парком. Молоді географи побували також на гірській річці Прут, водоспадах «Пробій» «Салатручіль», «Женецький», ознайомилися із унікальними експозиціями Музею етнографії та екології Карпатського краю та музею під відкритим небом «Старе Село», відвідали музейний комплекс «Лінія Арпада», церкви, діючі монастирі та інші цікаві місця.

Майбутні вчителі отримали безцінні практичні уміння і навички та досвід пошуково-дослідницької діяльності. А незабутні враження від краси природи Карпат наповнили молодь зарядом позитивної енергії на цілий рік.

Відділ зв`язків з громадськістю УДПУ імені Павла Тичини

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу