Днями в інформаційній агенції УНІАН відбулась зустріч на тему “Законодавче підґрунтя реформування молодіжної політики”. Організаторами зустрічі стали Міністерство молоді та спорту спільно з Програмою розвитку ООН в Україні.

У рамках зустрічі Віра Профазі, керівник проекту ПРООН “Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні”, презентувала звіт аналізу прогалин національного законодавства України у молодіжній сфері порівняно до європейських норм і стандартів.

У ході цієї роботи проаналізовані законодавчі акти України, які стосуються молодіжної політики, зроблені висновки та рекомендації щодо вдосконалення українського законодавства в частині виконання Угоди про Асоціацію Україна – ЄЄ та інших нормативних актів ЄС у сфері молоді. Звіт буде розміщено на сайті Мінмолодьспорту для загального доступу.

Народний депутат Іван Крулько ознайомив присутніх із законодавчими ініціативами молодіжної сфери, які вже зараз перебувають на розгляді профільних Комітетів Верховної Ради. «Однак всі ці ініціативи не вирішують поставлених перед нами завдань – реформування молодіжної сфери та розробки дієвих механізмів участі молоді та захисту їхніх прав», – зазначив Іван Крулько.

Він також анонсував розробку нового закону “Про молодь” і презентував бачення та структуру законопроекту, розроблену ініціативною групою на основі аналізу законодавства різних країн Європи та потреб сучасної молодої людини.

Зі свого боку заступник міністра молоді та спорту Сергій Митрофанський поінформував про діяльність відомства в напрямі реформування молодіжної політики. Зокрема, про реалізацію нових напрямів роботи: розвиток мережі молодіжних центрів по всіх регіонах, облаштування місць для проведення молодіжних наметових таборів, підготовка кваліфікованих молодіжних працівників, підтримка волонтерської діяльності, волонтерського руху, розвиток та визнання неформальної освіти.

“Ми підтримуємо ініціативу Івана Крулька та долучимо до роботи з розробки проекту закону “Про молодь” кваліфікованих експертів. Розробка цього законопроекту стане початком плідної роботи, результатом якої має стати новий закон, що створить для молоді умови для саморозвитку, захисту інтересів та прав. В основу Закону буде покладено напрацювання, представлені групою експертів народного депутата Івана Крулька та використані результати презентованого аналізу. Після розробки законопроекту ми винесемо його на широке громадське обговорення на місцевому та регіональному рівнях, проведемо низку консультацій у різних колах експертів та спільно сформуємо документ, що створить дієвий механізм захисту прав молоді та забезпечить її участі в процесі прийняття рішень, як на національному, так і місцевому рівнях”, – зазначив Сергій Митрофанський.

За інформацією прес-центру Міністерства молоді та спорту України