Такими є результати моніторингового дослідження, проведеного Соціологічного лабораторією ЖДУ ім. І. Франка. За шість років існування університетська лабораторія провела низку моніторингових досліджень із питань ставлення студентів, викладачів університету до роботи адміністрації, підрозділів, керівництва вишу. Одне з останніх досліджень у 2014-2015 навчальному році присвятили ставленню студентів до університету та оцінці способу життя молодої людини в ЖДУ імені Івана Франка. Зокрема ставили за мету визначити, наскільки молодь задоволена тим, що проводить частину свого життя в університеті, яке ставлення до цього життя, чи не змарноване воно тощо.

«У ході дослідження опитали близько тисячі студентів 2 і 3 курсів усіх інститутів та факультетів університету. Опитувальник містив дев’ять запитань, відповіді на які враховували всі тони настроїв студентів. Тобто “в основному задоволений”, “дуже подобається”, “мабуть, подобається”, “мабуть, не подобається” тощо. Інтерв’юерами працювали студенти університету, яких на початку навчального року обрали та спеціально підготували. У першому семестрі вони прослухали курс теорії соціології, відвідали семінари і тренінги та провели моніторинг ставлення франківців до керівництва університету. У другому семестрі традиційно провели соціологічне дослідження з приводу ставлення молоді університету до викликів сьогодення», – розповідає керівник лабораторії Володимир Стародубець.

Отримані результати з окремих питань моніторингового дослідження перевершили робочу гіпотезу:

92,3 % високо оцінили рівень освіти, який отримують у ЖДУ;

78,5 % опитаних пишаються тим, що є студентами ЖДУ ім. І. Франка;

75,4% подобається обрана спеціальність;

72,4% задоволені студентським життям в університеті.

Варто зазначити, що соціологічна лабораторія ЖДУ проводить не лише внутрішні дослідження. Так, протягом 2011-2013 років було виконано близько 20 моніторингових досліджень щодо ставлення населення Житомирської області до внутрішньої та зовнішньої політики керівництва держави. Сьогодні ж соціологічна лабораторія ЖДУ співпрацює з соціологічним службами Києва і Товариством соціології з Харкова.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *