У Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника міністра освіти і науки України Павла Полянського відбулось засідання наглядової ради проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», що стартує в шістьох професійно-технічних навчальних закладах України.

Проект спільно з Міністерством освіти і науки реалізовують Швейцарське бюро співробітництва в Україні, швейцарська компанія Geberit та Ресурсний центр «Гурт». У його рамках для учнів шести закладів-учасників розпочнеться інноваційне навчання за професією «Спеціаліст із монтажу санітарного устаткування і систем» з урахуванням європейських вимог та сучасних технологій. Підготовка спеціалістів розпочнеться вже з вересня 2015 року.

Під час зустрічі всі партнери, а також директори навчальних закладів-учасників обговорили та прийняли звіт за перший період діяльності, а також затвердили план роботи на наступний квартал.

Зокрема, обговорили результати, яких було досягнуто в трьох ключових напрямах проекту (компоненти 1, 2 і 3).  Так, компонент 1 передбачає появу в українській професійній освіті новітньої навчальної програми для монтажників санітарно-технічних систем та устаткування. Робочими групами вже створено проект державного стандарту «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», а також відповідно до нього розроблені нові типові навчальні плани та програми.

Другий компонент проекту спрямований на підготовку педагогів, які навчатимуть учнів за новими, європейськими стандартами та на базі новітніх технологій. Зокрема, в травні відбувся тренінг для представників навчальних закладів на базі одного з партнерів проекту – швейцарської компанії Geberit. Паралельно триває робота над перекладом швейцарських навчальних матеріалів, які як орієнтири будуть залучені до навчання українських учнів.

Що стосується навчання учнів на базі новітніх технологій, то в кожному професійно-технічному закладі будуть створені спеціальні навчально-практичні центри з новітнім устаткуванням за фінансової підтримки швейцарського уряду. Власне, оснащення шести професійно-технічних закладів, що є учасникам проекту, є метою третього компоненту українсько-швейцарського проекту.

Учасники засідання також обговорили труднощі, які виникали на початковому етапі проекту, з метою їх подальшого уникнення та скоригували графік і план діяльності на наступний період. Зокрема, в липні – грудні заплановані тренінги для координаторів майбутніх навчально-практичних центрів; вивчення педагогами європейських підходів у санітарно-технічній освіті, а також робота із закордонними посібниками для викладачів і студентів за участю швейцарського експерта; формування нових українських посібників для учнів і педагогів з урахуванням європейських підходів у санітарно-технічній освіті тощо.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу