Днями  в рамках міжнародної співпраці між вишами Румунії та України відбулася зустріч першого заступника голови Чернівецької ОДА Володимира Куліша із студентами Сучавського університету «Штефана чел Маре» (Румунія).

У заході також узяли участь директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук, завідувач сектору науки та координації діяльності вищих навчальних закладів М.Д.Павлюк, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації О.Р.Остафій, депутат Чернівецької обласної ради, політолог М.В. Павлюк, директор Інституту політичних і геополітичних досліджень С.І.Бостан, доцент кафедри історії України ЧНУ ім. Ю.Федьковича С.О.Добржанський.

Зустріч відбулася в рамках Літньої школи, організованої Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Всього на Буковину завітали 15 студентів і 2 викладачів Сучавського університету «Штефана чел Маре».

Під час  зустрічі Володимир Куліш звернувся до присутніх: «Хочу наголосити, що громада Чернівецької області є багатонаціональною. Вивчення мови є важливим чинником у спілкуванні, у кращому розумінні одне одного. В усі часи буковинцям були притаманні толерантність, багатомовність, полікультурність, багатоконфесійність. Однак дуже прикро, що після десятиліть незалежності Україна знову змушена відстоювати свою незалежність, але вже в умовах війни. Гинуть кращі сини і дочки держави: і військові, і мирне населення. Саме тому ми дуже вдячні румунській спільноті за ту підтримку, яку вона надає Україні у цей складний, непростий для нашої держави час».
Оксана Палійчук, звертаючись до присутніх, зауважила: «Згідно з мудрою румунською приказкою, людство бачиться деревом: у кожної гілки – своя пташка, у кожної пташки – своя мова, а разом – дерево, а спільно – хор. Ця велика румунська мудрість дуже вдало відображає стиль життя Буковинської громади, адже 20 % складу етнічної Буковини – це румунофонська спільнота. За весь період спільного життя вклад румунських поетів, письменників, архітекторів, науковців із різних галузей знань у розвиток Буковини та України є більш ніж вагомим, тому головне наше завдання – зберегти ці найкращі здобутки і втілити їх в освітньому процесі. На сьогодні 17 % учнів шкільного віку по Чернівецькій області навчаються в румуномовних школах».
Депутат Чернівецької обласної ради, політолог Михайло Павлюк, вітаючи гостей із Румунії, наголосив: «Буковинська влада завжди активно підтримувала всі транскордонні ініціативи міжетнічного спілкування та всі питання, що стосуються відносин із нашими румунськими партнерами. Для Буковинської громади європейська інтеграція – це не щось віддалене, не щось із книжок. Це – щоденні контакти, поїздки, обмін послугами, товарами, думками, а в подальшому – спільні проекти».

Директор Інституту політичних і геополітичних досліджень Сергій Бостан, звертаючись до присутніх, зауважив, що такі зустрічі – це перспектива і майбутнє розвитку наших націй і наших держав. «Буковинці завжди демонстрували кращі зразки міжнаціональних відносин, етнічної полікультурності. Це є головною нашою особливістю, а тому ми маємо демонструвати таку свою індивідуальність та унікальність на загальноєвропейському рівні. Таким чином зможемо бути цікавими Європейському Союзу в контексті нашого історичного розвитку», – зрезюмував доцент кафедри історії України ЧНУ ім.Ю.Федьковича С.О.Добржанський.
Лектор Сучавського університету «Штефана чел Маре» Влад Гафіца зауважив, що такі заходи є досить результативними, а тому практику їх проведення варто продовжувати та розвивати і надалі.

За інформацією департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА