Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології Національного університету біоресурсів і природокористування України в рамках курсу «Радіоактивність та ядерна енергетика» приймає делегацію з 29 студентів і двох викладачів – Матайса Сміта та Олексія Приступи Університету Вагенінген (Нідерланди).

Програма навчання передбачає читання лекцій професорів – фахівців з радіобіології та радіоекології: Ігоря Гудкова, Валерія Кашпарова, Віталія Гайченка, Віктора Ладиченка, Юрія Іванова та представника Національного екологічного центру України Максима Бабаєва. Викладання відбувається англійською мовою.

Окрім теоретичних занять, іноземці спільно зі студентами університету провели лабораторні дослідження, зокрема з визначення радіонуклідів у харчовій продукції та сировині. Гостей також зацікавили наукові доробки лабораторії фітовірусології та біотехнології.

«Україна має надзвичайний досвід у сфері радіоекологічного моніторингу. Ми знаємо, що вчені вашого університету брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і зараз консультують японських колег з АС «Фукусіма-1». Перейняти досвід, виокремити нові напрямки досліджень в цій галузі – ось мета нашого воркшопу», – ділиться враженнями від навчання студент Джаспер Ваутерс.

Днями учасники курсу відвідали десятикілометрову зону відчуження біля ЧАЕС і м. Прип’ять.

Підсумком курсу за науково-практичними напрямами досліджень стане захист результатів проведених досліджень та вручення сертифікатів за темами: вимірювання радіоактивності, вплив радіації на людину, вплив радіації на екосистеми, політика в галузі атомної енергетики, громадська думка про ядерну енергетику, видобуток урану, ядерні відходи, альтернативна енергетика, ядерна безпека та її проблеми, законодавство ядерної енергетики.

Нагадаємо, що минулого тижня делегація студентів НУБіП перебувала на аналогічному навчанні у Нідерландах.

За інформацією НУБіП України