Керівництво та викладачів одного з Маріупольських ліцеїв перевіряють на причетність до розкрадання бюджетних коштів. За попередніми висновками зловмисники привласнили понад 100 тисяч гривень бюджетних коштів, призначених для виплати стипендій студентам. Про це повідомляє сайт МВС.

У фінансових звітах виявлено понад 10 мертвих душ – студентів, які значились у списках, проте у стінах закладу ніколи не з’являлись. Правоохоронці встановили, що їхні стипендії привласнювались і розподілялись між працівниками закладу. Нині встановлюється коло осіб, які мали стосунок до злочинної схеми.

– Частина з виявлених формальних студентів – це діти-сироти, які справді вступили до ліцею «на бюджет», деякий час відвідували заняття, але з різних причин припинили навчання, залишивши документи у відділі кадрів. Підлітки вважали себе відрахованими з ліцею, тоді як на папері їм нараховувались стипендії. Гроші отримували керівники закладу, – розповів Володимир Притула, начальник Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України в Донецькій області.

Про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів» Кримінального кодексу України, повідомлено сімом працівникам ліцею. Їм загрожує обмеження або позбавленням волі на строк до 5 років. Стосовно ще 23 осіб збираються докази.

– Також за фактом розкрадання бюджетних коштів шляхом привласнення студентських стипендій відкрите кримінальне провадження за ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування, – коментує полковник міліції Володимир Притула.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу