Сьогодні, 3 червня 2015 року, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк взяв  участь у засіданні колегії Міністерства освіти і науки України. 

Під час засідання колегії МОН Арсеній Яценюк наголосив: «Ми повинні переглянути систему оцінювання якості освіти. Вона повинна бути повністю прозорою і незалежною».

«Там повинні бути люди, яким довіряє спільнота, які не корумповані, не мають «зв’язків» і думають виключно однією категорією – якість освіти в країні повинна бути європейська», – сказав Арсеній Яценюк.

Він також наголосив, що в індексі глобальної конкурентоспроможності від Всесвітнього економічного форуму за якістю системи освіти Україна посідає 72-е місце.

Глава уряду зазначив, що загалом у рейтингу глобальної конкурентоспроможності Україна торік дещо покращила свої позиції: «У вищій освіті і навчанні зараз у нас 40-ва позиція, були на 43-й. Початкова освіта – були на 62-й, стали на 43-й. Але якість шкіл – катастрофа, 88-ма позиція. Рівень інвестування бізнесу в підготовку кадрів – 92-е місце».

Він зупинився на важливості соціальної функції бізнесу: «Хочете мати фахових людей – інвестуйте зокрема і в професійно-технічну освіту. Адже це і є ефективність будь-якої компанії, це і є індекс конкурентоспроможності компанії. Що сильніший старт ви маєте, що розумніших людей маєте, то ефективніші ви, то більш конкурентні ви на ринку, то більше продаєте і заробляєте».

Арсеній Яценюк наголосив на правильному шляху реформ, які втілюються Міністерством освіти. Водночас, наголосив він, «немає часу на зволікання»: «Зволікання для нас просто буде коштувати надто дорого».

«Найдорожче, що є в країні, – це наша молодь. І найважливіше, що ми можемо дати нашій українській молоді, – це освіту і знання. Це відповідальність влади і держави перед нашими громадянами і перед нашим майбутнім», – наголосив він.

Він акцентував, що тільки розумні, освічені, інтелектуальні люди можуть змінити країну: «Прогрес є не там, де великі обсяги видобутку нафти і газу. Вже в сусідній країні «навидобувалися». Прогрес є тільки там, де розум рухає реформи і рухає країну вперед. Це інтелект в економіці, це інтелект в юриспруденції та політичний інтелект у парламенті. І від нас усіх залежить те, якою країна буде буквально через декілька років».

За інформацією веб-порталу органів виконавчої влади України

Коментарі закриті.