Сьогодні, 3 липня 2015 року, у засіданні колегії Міністерства освіти і науки України взяв участь прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Він порушив важливі питання галузі, зокрема щодо системи оцінювання якості освіти, конкурентоспроможності, інвестування в освіту тощо.

Крім того, в центрі уваги колегії МОН було й ЗНО-2016. Наприклад, ухвалено рішення про те, що всі випускники шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох предметів: української мови (обов’язково), іноземної мови (обов’язково), математики або історії України (обов’язково).

Читайте також: У МОН затверджено графік проведення ДПА та ЗНО 2016

Про те, яким буде зовнішнє незалежне оцінювання наступного року, розповів Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти на своїй сторінці у Фейсбуці.

10447670_461154170654398_294542576472745805_n“Щойно завершилося засідання колегії МОН. Дві знакові події. Перша – присутність та виступ прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Толково і дуже корисно для справи. Друга подія – прийнято рішення про те, яким буде ЗНО в 2016. Якщо коротко, то таким. Перелік предметів, із яких можна буде пройти ЗНО, не змінюється. Усі випускники загальноосвітніх шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох предметів: української мови (обов’язково), іноземної мови (обов’язково), математики або історії України (обов’язково). Якщо для вступу до ВНЗ будуть потрібні сертифікати з інших предметів, то можна буде скласти ЗНО (без проходження ДПА із них). Залишаються тести двох рівнів складності з української мови та літератури і математики для вступу до ВНЗ. ДПА у формі ЗНО також будуть проходити всі ті, хто здобуває загальну середню освіту у ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації… Отакі плани. Наступний крок – знайти для їх реалізації бюджетне фінансування та підготувати відповідні нормативні документи, в т.ч. й стосовно термінів завершення навчального року в 11-х класах шкіл. Але наміри колегії та керівників МОН дуже серйозні.”

Читайте також: МОН повідомило терміни складання ДПА та перелік предметів

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

25 коментар до “2016 року всі випускники шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох предметів”
 1. Обязательный только “УКРАИНСКИЙ язык, литература”!!!
  Внимание родители 11-тиклассников!!!Нужно действовать!!!

 2. Ви повинні подумати і зробити вірно. Не всім діти після закінчення 11 класу хочуть поступати у вузи.Для чого їм здавати ЗНО. А кому потрібно той хай здає ЗНО як вступні до вищого навчального закладу. І для чого ЗНО заносити в атестат, якщо результат дійсний тільки один рік. А якщо в дитини якась причина і вона не склала ЗНО так як потрібно , то їй псується атестат на все життя, хоч на другий рік вона складе ЗНО на 200 балів.

 3. Я в 11 класі, в нас Анг.мову знає тільки 4 чоловік із 16, як мають здавати остальні якщо вони її вообше незнають?

 4. Будь-ласка скажіть, де справедливість: чому одні абітурієнти повинні складати 5 ЗНО (медичний ВУЗ), а інші – 3 (юридичний, економічний)? Яке відношення має математика до медицини. То чому не ввести хімію, чи біологію для вступу в юридичний ВУЗ?! Будь-ласка прислухайтеся до думки майбутніх абітурієнтів, та батьків і не вводьте обов’язковим предметом математику або історію.

 5. А я згодна з тим, що ЗНО з англійської мови має бути обов’язковим. Ви знаєте жоден навчальний заклад, де НЕ вивчають іноземну мову???! Я – НІ ! Але я вважаю, що має таки бути 2 рівні складності: стандартний та поглиблений.

 6. Шановні.Звертаюсь до вас з усією повагою.Хочу сказати тільки одне.Минулого року я переїхала навчатися до однієї престижної школи в Америціі.Тож ви повинні знати,що за навчальною програмою ми вивчаємо обов”язково 8 навчальних предметів.Це : математика(алгебра і геометрія),хімія,фізика,біологія,мова(англійська і будь-яка інша на вибір).Все інше прирівнюється до гуртків.Тобто,можеш записатися додатково,наприклад,на музику,філософію,програмування і тд.Тому,одразу помітна різниця.Адже в таких школах готують справді спеціалістів,майстрів своєї справи,а не заляканих нещасних студентів,що зривають нерви через кожну погану оцінку.Тим більше,саме американські міністри освіти СПРАВДІ піклуються про своїх студентів,залишаючи їм велику можливість вибору.Я дуже рада.що залишила Україну,і зараз анітрохи про це не жалію.Хочу сказати,що з такими реформами освіти Україна скоріш за все “падет на дно”.Раджу всим незадоволеним несправедливістю скоріше тікати за кордон.Тоді в Україні не залишиться жодного кваліфікованого спеціаліста.Про що,приблизно років через 5 буде свідчити повний крах економіки держави,що вже зараз і можна спостерігати

 7. Що ж ви робите,шановні! Ви позбавляєте дітей майбутнього. якщо він хоче бути гарним лікарем і жити і працювати в Україні, то навіщо йому витрачати сили, час і грощі на іноземну і математику коли він може цей час і сили потратити на досконале вивчення потрібних предметів. повірте,якщо мені потрібна буде іноземна мова, то я її вивчу потім, в процесі. А якщо ,раптом, так станеться що не сдасть іноземну то що? прощавай мрія(йти пасти свині).
  Чому немає рівнів складності з іноземної мови, ви що, думаєте, що діти в селі вільно розмовляють іноземною.
  ДАЙТЕ НАШИМ ДІТЯМ ШАНС, НЕ ПОЗБАВЛЯЙТЕ ЇХ МАЙБУТНЬОГО. МИ НЕ ЗБИРАЄМОСЬ ВИЇЗДЖАТИ ЗА КОРДОН, МИ ХОЧЕМО ЖИТИ І ПРАЦЮВАТИ НА БАТЬКІВЩИНІ!

 8. Навіщо обов’зковою є здача ДПА та й ще у формі ЗНО з іноземної мови??? Не всім для вступу ВНЗ потрібен цей предмет,наприклад,у мед.фак.!!! Скасуйте обов’язковою здачу ДПА з іноземної,а краще самі складіть ці тести,щоб переконатися,що не все воно так легко,як вам здається. ДПА нехай лишається ДПА,а ЗНО так само,а краще скасуйте ці 3 ОБОВ’ЯЗКОВІ предмети!!!

 9. Я просто шокована!!!! Невже вони зовсім не розуміють, що ми, прості смертні не можемо вивчити 5 ЗНО. Ми просто всі помремо!!! Крім того коли всі ціни піднялись на100%, вони хочуть щоб ми не тільки з голоду померли, а й не змогли навіть школу нормально закінчити!!!! Горіть всі ви в ПЕКЛІ!!!!!

 10. У них там на верху все просто их дети учатся в других школах и в других вузах …….где платят за обучение с 1 класса и математику на англ. изучают…ТОЛЬКО ЧТО ДЕЛАТЬ НАМ ПРОСТЫМ УКРАИНЦАМ)))) ????? РЕБЕНОК СДАТЬ ДОЛЖЕН ЗНО ПО 5 ПРЕДМЕТАМ……….?????? 2 из которых не нужны совершенно равняетесь на ЕВРОПУ ????? ТАМ ДЕТИ ИЗУЧАЮТ В ШКОЛЕ 8 ПРЕДМЕТОВ А У НАС 28 …..позор мону…

 11. Шановні Лікарчуки, Квіти і вся інша братія їм подібна , ОДУМАЙТЕСЯ! Відмініть свій безглуздий закон про обов”язкові три предмети для ЗНО !!! Не псуйте і так не легке життя наших дітей і їхніх батьків!!! Як за такий короткий час можна добре підготуватися до здачі 5 предметів ??? І де батьки мають взяти гроші на додаткових двох репетиторів? Тільки не кажіть , що і без репетиторів можна досконало підготуватись, всі знають які бувають в школі вчителі ….. Народ вигнав Яника – пожене і вас!!! Ви нічим не кращі за Табачника!!!

 12. З моєю зарплатнею 1500 грн. я збирала три роки дитині на три репетитори. Бо школа не може підготувати дітей до здачі ЗНО. Тепер я маю сдохнути , бо моя дитина буде сдавати 5 ЗНО. Так не чесно по відношенню до дітей.! хтось 3 а хтось 5?навіщо нам історія або математика? якщо нам потрібна хімія і біологія.Спочатку поміняйте шкільну программу, а тоді вводьте обов”язкові .

 13. Полностью согласна с комментариями ниже. Если вы и решили делать иностранный обязательным, то говорите об этом за 2-3 года до того, как это сделаете, чтобы дети были подготовленными! Тем более ЗНО по английскому – самое сложное, а многим он не нужен. Просто безобразие! Мне вот этим иностранным все испортили!!!

 14. Ніхто не запитує в учнів. 70% людей не здасть ЗНО через англійську мову.
  Учні проти цього. Почуйте нас хоч колись.

 15. Вы ,что шутите??????? Сдавать ЗНО обязательно по Англ.яз? Это же не возможно!!!!!Как быть детям не одарённым способностям к языкам?КАК???Я за 11 лет в школе не смогла хорошо выучить украинский,как я Вам за год выучу Англ.яз??? Я учусь в школе с обучением на русском языке , наша учительница Укр.яз и Укр.лит очень хороший педагог,но всё ровно Укр.яз для меня ” лес темный”.Все лето провожу дома подготавливаясь к поступлению. И что?Все мои труды насмарку,никакого поступление в ВНЗ , и даже думать не стоит?ЭТО НЕ СПРАВЕДЛИВО!!!Подумайте о технарях,нам так же сложно выучить Анг.яз за год,как и гуманитариям Математику.

 16. МОН,а саме Ігор Лікарчук,БУДЬ ЛАСКА відмініть англ.мову!!! Або самі здайте ЗНО з хімії,біології,укр.мови,літ.,англ.мови,і історії!

 17. Я вас ненавиджуу…
  Ви мені цією іноземною все життя ламаєте!!!!
  Мені що 5 ЗНО складати ?

 18. Навіщо робити ЗНО з іноземної мови обов’язковим? Не потрібна всім іноземна!!!! І яким чином можна підготуватися до здачі ЗНО до березня? Це не реально, навіть якщо на протязі 11 років ти вчився, то це буде дуже важко. Чому така несправедливіть, хтось здавав ЗНО в червні, а ми будем в березні. І навіщо тоді ходити до школи в квітні і травні??? програма розрахована ще на 2 місяці, не весь матеріал буде пройдено, а ЗНО здано…де логіка?

  1. Тю! Не потрібна іноземна!!!!!!!!!! Капець! Ти українську вивчи для початку, Мар’янка )))) Гарне ім’я )
   на протязі – це “на сквозняке” хагаааааааааааааа
   українською тре казати – протягом!
   давай зідзвонимось? залиш свій тел )

 19. дуже не продумане рішення. певно пан Лікарчук не в курсі, що кількіфсть годин на вивчення іноземної мови поступово зменшується, що поділ на групи постіно скасовується (заради економії коштів)… я вже мовчу про те, в яких нерівних умовах знаходяться діти, що навчаються в спеціалізованих і загальноосвітніх школах… наскільки я пам”ятаю, абітурієнти мають право складати ЗНО з 4 предметів. українська, іноземна, математика… а для тих, хто вступає на медичний, треба ще хімію і біологію. вже 5!!! це нормально????
  взагалі, треба всіх тих квітів і лікарчуків гнати з міністерства! вони в очі не бачили школи і дітей, не працювали у школі, не мають жодного поняття, що це таке – навчити дитину! а вміють тільки видавати дурні накази!

 20. Это просто какое-то вопиющее безобразие. Почему, чёрт возьми, обязетельный иностранный язык, а не химия/физика или биология? Вы, господа, считаете, что эти менее важны, чем иностранный язык?
  Как быть тем, кто жаждет посвятить себя естественныи или техническим наукам? Готовить на сдачу досконально 5 предметов? Ну уж помилосердствуйте! Такое ощещение складывается, что ни химики, ни инженера, ни врачи, ни биологи вам и даром не нужны. Нельзя так поступать. Мне кажется, что вы живёте в какой-то отдельной вселенной. Снизойдите к уровню образования в обычных школах. Преподаватели меняются, как перчатки. Английский не учится группой 30+ человек на одного учителя.
  Давайте реально оценивать способности и не вставлять палки в колёса, а иначе лечить будут филологи, проектировать мосты – историки, заниматься фармацевтикой – юристы.

 21. Це просто неприпустимо ! Тисячі людей повинні менш ніж за рік досконало вивчити і повторити програму з 5 предметів за 11 років !?Треба було попередити хоча б за 2 роки ,щоб можна було встигнути підготуватися . Так підготуватися важко , учням 11 класів і так треба встигати досконало вивчити необхідні їм предмети і вчитися в школі , в багатьох репетитори .Як можно встигнути за рік підготуватися до 5 зно та вчитися в школі ?

  1. Чого не можна залишити обов*язкове Зно з української?
   Нащо три обов*язкові ДПА????!!!
   Не всім треба здавати математику,історія,а тим більше англійську!!
   Прислухайтесь до народу,а не до ваших колег!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *