9 липня 2015 року в Українському кризовому медіацентрі пройшов круглий стіл на тему «Особливості вступної кампанії – 2015» за участі першого заступника міністра освіти і науки України Інни Совсун.

У заході також узяли участь проректор із науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, проректор із науково-педагогічної роботи та навчальної роботи Донецького національного університету Ростислав Подольський, а також представник Громадської мережі ОПОРА Наталія Радиш.

Під час круглого столу перший заступник міністра освіти і науки повідомила, що, порівняно з минулим роком, державне замовлення скорочене на 10 – 12 %. Зокрема, на бакалавраті цього року кількість місць скорочено на 106 тисяч.

За словами Інни Совсун, скорочення державного замовлення відбулося за рахунок зменшення на 23 %, порівняно з минулим роком, кількості випускників шкіл. Окрім того, до числа випускників українських шкіл не потрапили абітурієнти з Автономної Республіки Крим.

«Кількість місць державного замовлення та кількість випускників шкіл збалансована та зараз значно вища, ніж за останні 10 років», – наголосила перший заступник міністра.

Перший заступник міністра також звернула увагу на особливості вступної  кампанії у 2015 році, одна з яких – специфіка розрахунку конкурсного бала. Інна Совсун зазначила, що конкурсний бал абітурієнта формуватиметься з суми балів результатів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та середнього бала атестата, помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнюватиме одиниці. Вагові коефіцієнти є показниками того, який із складових загального конкурсного бала є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.

За словами Інни Совсун, цьогоріч вступники самостійно визначатимуть пріоритетність заяв.  При вступі до університетів абітурієнт має право подавати до 15 заяв – у 5 університетів на 3 спеціальності, при цьому кожній з них буде призначатися певне число, що визначить ступінь пріоритетності. Пріоритет номер один є найважливішим і він встановлюється для найбажанішої спеціальності та університету. «Якщо вступник не буде рекомендований до зарахування за своїм першим пріоритетом, то він зможе вступити за наступним числом, вказаним ним у заяві. Це залежатиме від кількості балів ЗНО вступника», – додала Інна Совсун.

Під час круглого столу проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров розповів про майбутні плани університету щодо зміни логістики подачі документів до приймальної комісії: «Ми плануємо встановити у фойє корпусів нашого навчального закладу комп’ютери, щоб вступник міг одразу скористатися електронною системою подання документів».

Проректор Донецького національного університету Ростислав Подольський  зауважив, що проблемним залишається питання абітурієнтів з непідконтрольних Україні територій: «З огляду на складну ситуацію в Україні, може статися так, що вступники подаватимуть документи, які не визнаються, і такі випадки вже траплялися».

На думку представника Громадської мережі ОПОРА Наталії Радиш, успішність вступної кампанії 2015 року залежатиме, по-перше, від Міністерства освіти і науки України, яке забезпечує технічну частину роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти та державне замовлення. По-друге, від роботи приймальної комісії, що працює безпосередньо з абітурієнтами та проводить роз’яснювальну роботу. І по-третє, від абітурієнта, який несе відповідальність за свій вибір. Вона також закликала вступників відповідально поставитися до свого вибору та не поспішати подавати документи в перший день вступної кампанії, а спочатку визначитися з вибором напряму підготовки. «Змінити пріоритетність вступники вже не зможуть», – наголосила Наталія Радиш.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу