У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулося урочисте вручення дипломів іноземним студентам. Цього року володарями свідоцтв про успішне завершення навчання стали 84 випускники ДНУ з 23 країн світу, серед них 72 бакалаври, 10 магістрів, 2 спеціалісти, а також 22 іноземні слухачі підготовчого відділення.

У церемонії випуску іноземних вихованців узяли участь проректор із науково-педагогічної роботи в сфері міжнародного співробітництва ДНУ Михайло Дяченко, начальник відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів Геннадій Онищенко, завідувач кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців Олена Панченко та інші.

Щиро вітаючи розмаїтий інтернаціональний випуск із цією важливою та довгоочікуваною подією, представники університету наголосили, що протягом усіх років навчання намагалися створити для своїх іноземних вихованців комфортну, веселу та насичену атмосферу.

«Шановні випускники! Весь цей час ми докладали зусиль, аби вам було цікаво й комфортно навчатися в нашому університеті. Ми також навчали вас з повагою ставитися одне до одного, бо, як ви змогли пересвідчитися, Україна – це насамперед країна доброзичливих і толерантних людей. А сьогодні бажаємо вам подальших успіхів на науковій ниві, благополуччя та гідної праці, яка годуватиме вас і ваші сім’ї. Щасти вам, і хоч де б ви були, завжди залишайтеся гідними представниками нашого навчального закладу», – побажав випускникам начальник відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів Геннадій Онищенко.

«Дорогі випускники, ви знаєте, що наш університет – один із провідних вищих навчальних закладів України. Дипломи ДНУ справді дають змогу зайняти високе місце у ваших країнах, проте, зауважте, багато що на цьому шляху залежатиме тільки від вас. І пам’ятайте: в Дніпропетровському національному університеті ми прагнемо зміцнювати зв’язки зі своїми випускниками, тож завжди будемо раді вітати тут ваших рідних і друзів. А поки що – успіхів вам у статусі молодих кваліфікованих спеціалістів!» – наголосив проректор з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва ДНУ Михайло Дяченко.

Зазначимо, що підготовка іноземних громадян у Дніпропетровському національному університеті ім. О.Гончара ведеться з 1989 року. За цей період вищу освіту в університеті отримали близько 3000  іноземних студентів з-понад 50 країн Європи, Азії, Африки, Латинської та Північної Америки. «На сьогодні в нашому університеті навчається близько 300 іноземних студентів, зокрема й студенти-іноземці з донецьких та луганських вищих навчальних закладів», – повідомляє Геннадій Онищенко.

Найбільш популярними спеціальностями серед них є такі: «Міжнародні економічні відносини», «Фінанси і кредит», «Політологія», «Правознавство», «Англійська мова і література», «Мікро- і наноелектроніка». Як показує практика, найбільш старанні студенти до нас зазвичай приїздять із Китайської Народної Республіки, Анголи, Індії, Узбекистану. До речі, цього року ми маємо навіть першого володаря червоного диплому серед студентів-іноземців – це Аріф Мамедов із Туркменістану».

Власне, восьмеро іноземних студентів, які виявили особливі успіхи в навчанні та брали активну участь в громадському житті університету, були додатково відзначені почесними грамотами під час церемонії.

За інформацією ДНУ ім. О.Гончара