Вступна кампанія в Україні триває з 10 червня і, здавалось, що коли вже є результати ЗНО, всі питання щодо вступу з’ясовані, залишається тільки остаточно визначитись із пріоритетами та, дотримуючись Умов прийому до ВНЗ, подавати заяви до омріяних вишів.

Проте досі виникають непорозуміння із принципом пріоритетності. Деякі абітурієнти ще не усвідомили важливості цієї інновації. Тому варто вкотре наголосити, що, спираючись саме на ступінь пріоритетності, ЄДБЕО автоматично визначить місце навчання абітурієнта відповідно до отриманих вступником балів.  Пріоритетність, яку визначає вступник на власний розсуд і єдиний раз при подачі заяв, потім змінити не можна.

gol-3439Про це, зокрема,  розповів міністр освіти і науки України Сергій Квіт у Будинку Уряду на брифінгу, що відбувся 10 червня 2015 року.

“За принципом пріоритетності абітурієнти можуть подати максимально 15 заяв до вступу у 5 університетів і в кожному по 3 спеціальності. При цьому абітурієнт повинен визначити  ступінь пріоритетності кожної заяви. Заяви будуть внесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, яка автоматично визначить місце навчання абітурієнта згідно з його пріоритетами. Відповідно до отриманих вступником балів, система автоматично визначить єдину пропозицію для нього  –  навчання на  державному замовленні – в певному університеті на певній спеціальності.

А якщо абітурієнт не погоджується з отриманою пропозицією, він може претендувати тільки на контрактне місце. Таким чином, у цьогорічній вступній кампанії не буде так званих хвиль, а список зарахування на місця державного замовлення буде тільки один”, – наголосив Сергій Квіт.

3photogalleryПро виважене свідоме ставлення до визначення пріоритетності неодноразово говорила й перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. Зокрема, 7 липня під час брифінгу, присвяченому цьогорічній вступній кампанії.

«Кожен абітурієнт визначає певний рівень пріоритетності для кожної заяви. Пріоритет номер один – це найважливіший і найголовніший пріоритет для конкретного абітурієнта, який встановлюється для найбільш бажаної спеціальності та університету», – пояснила Інна Совсун.

Автоматизована система перевірятиме можливість вступу за кожною з цих заяв, починаючи з першої, зіставляючи прохідний бал із фактичною кількістю балів абітурієнта. Якщо кількість балів достатня, він отримує рекомендацію на зарахування на місце державного замовлення, при цьому решта заяв, які подав абітурієнт, автоматично анулюються, уточнила перший заступник міністра.

Нагадаємо, що в МОН працюють телефони гарячої лінії «Вступна кампанія – 2015»: (044) 481-32-15; 096- 444-30-86.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

4 коментар до “Вступ-2015. Пріоритетність після подачі заяв змінити не можна”
  1. Якщо така ситуація, що на бюджет абітурієнт не проходить, проте на контракт проходить лише за деякими напрямами, наступні заяви теж автоматично анулюються?

  2. Чому не можна змінити пріоритетність? Якшо я не правильно зрозумів умови цього нововведення, і не правильно вибрав пріоритетність, то що мені тепер робити?Університет в якому я хотів би навчатися, я вибрав йому пріоритетність №3 і тепер не зможу пройти на державне місце, а бали із ЗНО маю хороші.

    1. Для отримання консультації, зверніться, будь ласка, до служба підтримки ЄДЕБО: http://www.inforesurs.gov.ua/kontaktu.html

      За цим посиланням відкриється сторінка з контактними телефонами в Києві та в інших містах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *