Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав рішення Колегії МОН “Про проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання”. На часі – наказ МОНУ та реєстрація документа в Міністерстві юстиції.

Так, зокрема, Колегія МОН ухвалила перелік предметів, із яких відбудеться ЗНО в 2016 році. Це – українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька, російська та французька мови. Причому тести з української мови і літератури та з математики будуть двох рівнів складності – базового та поглибленого.

Читайте також: МОН повідомило терміни складання ДПА та перелік предметів

Крім того, вирішено запровадити ЗНО загальних навчальних компетентностей. Таке тестування складатимуть особи, які постраждали під час акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність, військовослужбовці, демобілізовані із зони АТО, та абітурієнти, які закінчили школи більше ніж п’ять років тому.

Читайте також: У МОН затверджено графік проведення ДПА та ЗНО 2016

Серед очікуваних інновацій затверджено також і проведення ДПА у формі ЗНО з трьох предметів:  української мови і літератури (базовий рівень – українська мова), однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України (на вибір).

10341Перший крок до ЗНО-2016 зроблений. Рішення колегії МОН підписане. Другим кроком має бути видання МОН України наказу про імплементацію цього рішення та його державна реєстрація в Мін’юсті. Третім – вирішення бюджетних проблем. Але рух почався“, – написав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, засідання Колегії Міністерства освіти і науки України, на якому обговорили питання щодо ЗНО-2016, відбулося  3 липня.

11745766_596574223779058_2259407745747613381_n

11707603_596574227112391_9060470178065042091_n

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

61 коментар до “ЗНО-2016. Сергій Квіт підписав рішення Колегії МОН”
 1. Здравствуйте Что мне делать Я не здал Украинську мову ЗНО А сдав историюЗНО

  А я хочу поступать Воене училище помогите пожалуйста.

 2. Я вот не пойму..они сами понимают, как “грузят” детей и насколько им тяжело?Прежде, чем требовать это всё, нужно для начала что-то сделать для школ, потому что дети 8-11 классов вообще учебниками не обеспечены даже, а при том их должно выделять государство.Просто поставили бы тех, кто был за это решение, и пусть бы сдали ЗНО.Пусть бы поняли, насколько детям это трудно.

 3. Как можно требовать ЗНО от детей если в школах 10-11 классы не обеспечены учебниками с этих основных предметах.Уважаемые депутаты предлагаю сдать вам самим эти экзамены и мы посмотрим вашу профпригодность

 4. Добрый день,скажите пожалуйста.Я закончил школу в 2015 году, сдал ЗНО,но попал не в тот вуз в который хотелось бы.Какие мне нужны документы, чтобы зарегистрироваться в этом году? Нужно ли забирать свой диплом из университета? Или для регистрации достаточно копии?

 5. Якщо я випускниця 2015 року, як мені потрібно реєструватися(так як всі?) і які документи мені потрібно на зно?

 6. а можно сдавать историю Украины и математику,если я не выпускник,и мои баллы не идут в дпа?

 7. Нужны ЗНО повсем предметам , тогда отметки будут объективными. Не нужен предмет, пэтому плохая подготовка, получай плохенькую отметку в аттестат. От этого никто не умирал. Зато медали будут не липовые.

 8. Я випускниця коледжу,навчаюсь на 4 курсі і згідно з новими правилами я повинна здавати зно та ще вступати на 1 курс,ви що там здуріли,це просто жах!!відмініть зно після коледжів,технікумів як було!навіщо і кому потрібні ваші нововедення!!!

  1. А почему это вдруг. Пусть колледжи сдают также как школы. Задания по математике настолько легкие, что не поятно, как можно и нерешить.

   1. Почему это человек, который уже ознакомлен с профессией, должен учиться как и человек, который только закончил школу?Выпускник колледжа явно уже будет знать больше, чем выпускник школы. Так зачем же ему тратить свое время на то чтобы учить то, что он выучил за 4 года? Это не корректно, как минимум.

 9. Ви хоч уявляєте що робите? Невже ніхто з цих “розумних” чиновників не розуміє що таке ЗНО з англійської мови для тих дітей хто навчається в селі? Цією новою системою ви просто зруйнуєте долі багатьох дітей, які не зможуть скласти ЗНО з іноземної. А наші чиновники самі знають досконало іноземну мову ,аби вдало скласти ЗНО з неї? Гадаю що ні!

  1. Школа гонит липу на своих экзаменах. А почему в селах дети не знают языка? Учителя есть, интернет тоже. Вперед.

   1. щось ти МОНЯ занадто розумна, хотіла б я перевірити твої знання особисто , “умнічка”

 10. Шановні науковці,а ви у школі коли- небудь викладали?Для початку раджу хоча б на місяць замінити шкільного вчителя.І тоді зрозумієте,чи реально здати ЗНО у тому форматі,що ви прпонуєте?!

 11. Прочитала перелік обов’язкових предметів ЗНО 2016 – це просто ЖАХ !!! Чи уявляють собі ці “горе чиновники”, на якому рівні викладається іноземна мова в сільських школах або в маленьких містах . Не всі батьки мають змогу найняти своїй дитині репетитора ! На мою думку в нормальній країні має бути обов’яковими лише державна мова і історія своєї держави , а іноземна обов’язкова має бути у вищому навчальному закладі !

 12. Мы, студенты выпускного курса мед.колледжей, сдали ДПА для аттестата 2 года назад.
  Нужно ли тем, кто не собирается продолжать учебу дальше(то есть поступать в ВУЗ) сдавать ЗНО, чтобы получить свой аттестат и диплом младшего специалиста?

 13. А если за закончила школу в этом году, и в следующем собираюсь сдавать ЗНО, укр яз, история и биология,мне обязательно нужно будет сдавать английский? Т если вдруг ,я его не сдам, то уже не смогу поступить?! Спасибо за ответ !

 14. Це жах!!!! Чим ви думаєте ?! Як діти мають з 16 по 30 травня ( а фактично по 27 , бо 27 останній дзвоник) здати три предмети ЗНО ??? Ні при якій владі , навіть при радянській системі освіти , в такі не людські обставини дітей не ставили.
  Своїми безглуздими діями ви вбиваюте бажання дітей жити в цій країні! Не за таку країну і не за таку владу батьки , брати , друзі і родичі цих дітей загинули на Майдані і дальше проливають свою кров!! Ви гірше януковичівтабачників. Ненавиджу вас !

 15. Я навчаюсь у медичному коледжі на 4 курсі , дпа з усіх шкільних предмктів окрім англійської здала на 2 курсі. Атестат уже готовий. Чи потрібно мені здавати обовязкові предмети , чи тільки ті що потрібні для вступу до ВНЗ?

 16. Повна дурня!Я здав ДПА 2 роки назад,чому я маю здавати його ще раз???Після 2 років в мед.коледжі(3,4 курс) вивчаються лише медичні предмети!

  1. Після 4 курсу потрібно здавати ті предмети, які потрібно для вступу! ДПА здають на 2 курсі!

 17. Я хочу поступить в мед.ВУЗ после колледжа. Мне нужно будет сдавать иностранный, укр.яз. и литературу,математику\историю+биологию и химию, или только биологию, химию и укр.яз и литературу???

 18. Не розумію лише, як ми маємо за неповний місяць скласти іспити з трьох предметів, і як вони збираються перевірити ці роботи за ще менший період(якщо, звісно, атестати видаватимуть на останній дзвінок), чи, можливо, ми отримаємо їх в липні?

  1. Навіть не за місяць , а за 2 неповних тижні , та ще й можна сказати , під час навчання

 19. люди скажить а якщо в універстит вступати після коледжу надо сдавати іноземну мову

 20. це жах..як так можна, ви б ще сказали це в березні! це не реально вивчити ідеально 3 придмета за 1 рік…а мені ще хімію і біологію, враховуючи те що репетиторська одна година коштує від 80 грн. Могли хоча б це запровадити 2 роки назад щоб діти підготувались….. а знаєте ЗНО і ДПА це дві різні речі…..!!!! ви довели ще раз що наша країна це просто ЖАХ!!!!!!!! ви безсовісні!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПРОСТО СОРОМНО…..

   1. Я наприклад вчив біологію, хімію та україньську, але напротязі усіх 10 років майже повністю ігнорував англійську, і тпер мені, майбутньому лікарю, кажуть, що я повинен вивчити за 1 рік предмет, який мені за спеціальністю нафіг не здався, звістно, я вивчу, але через це в мене будуть проблеми в біологіі та хіміі. Але яка різниця, лікарью ж потрібна англійська і математика…

 21. да….. і ви ще хочете щоб у наші люди мали роботу…. хх.. смішно адже вступити в інститут це вже здається не реальним!!!!! я розчарована.. більшість моїх однакласників уже впевнені що не здадуть……..ЧЕСНО АЖ ПЛАКАТИ ХОЧЕТЬСЯ

 22. Ви що знущаєтеся??? Кому все це потрібне??? Цього року скільки дітей не здало українську мову і просто на просто залишилися вдома і нікуди не поступили, ви уявіть собі 2016 кількість дітей, які не складуть ЗНО з цих обов’язкових предметів, буде удвічі більша. І це таким чином ви хочете покращити систему освіти в Україні??? Це найбільша дурня до якої ви змогли додуматися!

 23. Я прочитала много комментариев по поводу того, что дети не знают должным образом Историю Украины, иностранный язык и.т.д. Это, уж извините, проблемы только ВАШИ. Кто захочет-тот выучит и здасть. А кто не хочет стараться-просто вот так ныть будет. А МОН стараеться таким чложным ЗНО отсеять всех двоишников и лентяев и оставить только тех, кто может УЧИТЬСЯ в ВУЗах, а не проплачивать учебу. Тогда образование будет качественнее.

 24. Отже,відповідно до Рішення колегії МОН випускники загальноосвітніх навчальних закладів складатимуть ДПА у формі ЗНО з 16 травня до 30 червня 2016р. Оцінки мають бути виставлені в атестат, який вручатимуть 28-29 травня 2016р.(Лист МОН про структуру навчального року). Тож коли учні писатимуть ЗНО (ДПА) з укр.мови і літ., іноземної мови і математики чи історії???

 25. Люди з МОН та центру ЗНО ви що подуріли???
  Як діти під час навчання в проміжку між 17 та 30 травня мають підготуватися і здати три екзамени?!?! Це маразм!!! Вас треба поганою мітлою з тих кабінетів гнати!!!

 26. Для студентів коледжів – це жахливе нововведення. З другого курсу діти починають вивчати профпредмети, коли готуватись до ЗНО і навіщо, якщо попереду 2 роки навчання в коледжі? Краще відразу закрили б коледжі, навіщо знущатись над дітьми. Для вступу в університет після коледжу знову вимагатимуть здавати ЗНО і вступати на 1 курс??? Абсурд.
  Якщо всі галузі в нашій крайні реформуються, як і освіта, не бачити нам кращого майбутнього

  1. Коледжі чекають відповіді на запитання: програма шкільного курсу з математики, української мови та іноземної мови розрахована на період до кінця 2-го курсу, тобто, до 1 липня, тож як можна здати ЗНО на якісному рівні в березні?
   Наступне, після закінчення коледжу при вступі в ВНЗ випускники знову мають здавати ЗНО, адже сертифікати дійсні лише протягом одного року?
   І ще, якою буде технологія зарахування результатів ЗНО для виставлення оцінок в атестат?

 27. Отже, у наступному році ми отримаємо ще гірші результати з ЗНО. Тому, що більшість дітей не володіють необхідною інформацією з історії України. Як бути студентам коледжів? Чому одній дитині необхідно буде скласти 5 тестів, то іншій і 3 досить?

 28. Неужели студентам 4 курса техникумов придется сдавать математику, украинский или английский, ведь они уже 2 года их не изучают (школьная прграмма). какой-то бред

 29. Несправедливо. Неправильно. Нечесно. Загалом так як все в нашій нещасній країні для простих людей.

 30. Взагалі діти тепер після школи можуть єдине ,посидіти рік вдома і лідготуватися вичавили з них все неможливе і колись були рівні тепер кращі і гірші.Для чого взагалі ця вся маячня?Стільки екзаменів нікому не потрібно а буде потрібно здадуть доплачуючи чи не краще?Але ж куди там мені сказали в центрі незалежного тестування що всі екзамени будуть платні?А чому як раніше не можуть бути дійсні екзамени ЗНО 5 років,що діти за рік все забули чи здуріли як і ці що щорічно міняють програми ЗНО?

 31. зрозуміти логіку складання ЗНО випускниками коледжів м’яко кажучи контраверсійне і незрозуміле. Зміна правил кожного року часто непродумана викликає викликає цілком обґрунтовані запитання: Хто і з якою метою це все робить?!!!!!!!!!!!!!!!!

 32. Чому ЗНО зматематики в березні?! Три роки тому, коли з дванадцятирічки перейшли на одинадцятирічку, програму двох років “втиснули ” в один. Навіть при чотирьох годинах в тиждень( а в деяких профільних класах при 3-х) програму встигали проходити поверхнево. А тепер до березня?! І з досвіду знаю ставлення учнів до . І навіщо тоді ходити до школи в квітні і травні???-коментар Мар’яни

  1. Видно, що ви не ознайомлені з роботою у коледжі! На другому курсі у деяких коледжах залишається 36 год на рік (пара 2 год), отже 18 пар на рік – це дуже мало! І тут виникає проблема як все повторити за І курс і за школу?

 33. Це просто знущання над дітьми!!! Нововедення непродумані та несраведливі. Хіба можливо підготуватися за такий короткий проміжок часу? І яким тоді буде поріг кількості предметів, які потрібно буде здати? Чому одні мають здавати 3 предмети, а інші- 5?

 34. Навіщо робити ЗНО з іноземної мови обов’язковим? Не потрібна всім іноземна!!!! І яким чином можна підготуватися до здачі ЗНО до березня? Це не реально, навіть якщо на протязі 11 років ти вчився, то це буде дуже важко. Чому така несправедливіть, хтось здавав ЗНО в червні, а ми будем в березні. І навіщо тоді ходити до школи в квітні і травні??? програма розрахована ще на 2 місяці, не весь матеріал буде пройдено, а ЗНО здано…де логіка?

  1. Будьте уважними!ДПА у формі ЗНО для учнів 11 класів будуть проходити, починаючи з 17 травня до кінця місяця.Інші предмети, які потрібні випускникам для вступу до ВНЗ, складатимуть у червні.А у березні складатимуть ЗНО учні 9 класів.

 35. В этом году если у тебя “не склав” по укр мове, Ты не мог дальше сдавать зно, а если в следующем году получить “не склав” по английскому?если мне это зно для поступления не нужно?

  1. Думаю в аттестате будет стоять заслуженная плохая отметка, но на вступление в вуз это не повлияет.

 36. Якщо я правильно зрозуміла , то одні учні здаватимуть 3 ЗНО, а декому потрібно 4 чи 5 ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *