У селищі Верховина Івано-Франківської області відбулася українсько-польська міжнародна робоча зустріч експертів із питань будівництва Міжнародного центру зустрічей студентської молоді в селі Микуличин та відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван. У ній взяли участь ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, директор Інституту Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький, представники дипломатичного корпусу України і Республіки Польща, канцелярії сейму Республіки Польща, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща, Малопольського та Підкарпатського воєводств, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради, Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Івано-Франківській області, архітектори та будівельники. 

Під час засідання обговорювалося питання створення в рамках угоди про міжнародне співробітництво між ПНУ ім. Василя Стефаника і Варшавським університетом Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі.  Місією Центру є створення місця зустрічей молоді обох країн для дискусій, проведення семінарів, конференцій, реалізації спільних проектів у рамках програми молодіжних обмінів Європейського Союзу з метою взаємного пізнання та подолання стереотипів і розширення студентських обмінів на країни пострадянського простору та ЄС.

Також під час засідання ректор ПНУ ім. Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда провів презентацію плану реконструкції астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван на 2015 рік. Директор Інституту Східної Європи Варшавського університету, доктор Ян Маліцький зазначив, що відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван на основі угоди про співробітництво між Варшавським університетом і ПНУ ім. Василя Стефаника сприятиме науковим дослідженням загалом, а також астрономічній, метеорологічній, туристичній практикам студентів у напрямах геології, сейсмології, охорони середовища, високогірного рятівництва.

За інформацією ПНУ ім. Василя Стефаника

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу