Студент Запорізького національного університету Микола Величко посів 5-6 місця в знаменитому турнірі з кіберспорту (e-sport) Gfinity Summer Masters 1, що 11-12 липня відбувся в Лондоні (Велика Британія). Микола навчається на третьому курсі економічного факультету ЗНУ за спеціальністю «Фінанси і кредит». Він  – неодноразовий переможець онлайн-змагань із гри Hearthstone, однак це перше серйозне досягнення юнака в LAN-турнірі (очному) такого рівня.

За словами Миколи Величка, він серйозно почав займатися кіберспортом у 2014 році, незабаром після того, як перевівся з Луганського національного університету до Запорізького національного університету. Аби потрапити до Gfinity Summer Masters 1, на який організатори – представники англійської компанії Gfinity – запросили 8 найвідоміших гравців з усього світу, спершу учасники мали пройти один із чотирьох кваліфікаційних відборів.

У кожному з турів, що тривали 12 годин поспіль, брали участь 350 учасників. Під час одного з них до Великої Британії запросили двох найкращих гравців – NickChipper (під цим ніком Микола Величко бере участь у змаганнях із e-sport) та Legendaren зі Швеції. Загалом, до фіналу ввійшли представники Швеції, Греції, Польщі, Великої Британії, України тощо. Середній вік фіналістів становив 23 роки, тож 20-річний Микола був серед них наймолодшим.

Микола розповідає, що організатори дали переможцям 30 днів на те, аби отримати візу. Це – замалий термін, аби оформити всі необхідні документи в нашій країні, однак він впорався із цим завданням. Організатори ж оплатили всім фіналістам витрати на дорогу, проживання, харчування й екскурсії.

Неабияке враження на Миколу справило проживання в готелі Челсі та екскурсія найвідомішими історичними пам’ятками Лондона. А ще добре запам’яталась доброзичлива атмосфера, що панувала серед учасників турніру поза змаганнями: вони разом аналізували пройдені матчі, більш досвідчені гравці радили, як краще було вчинити в тій чи іншій ситуації тощо. А от під час самого турніру, коли його учасники займали місця за комп’ютерами, під уважними поглядами численних глядачів, в оточенні телекамер, їх захоплював азарт і хвилювання. Ставка в грі була досить серйозною: призовий фонд становив 10 тисяч доларів.

Hearthstone – це захоплива карточна стратегія, яку Микола порівнює водночас із картами та шахами. До речі, саме шахам юнак приділяє багато уваги і навіть має з них перший спортивний розряд. Напружене змагання тривало у форматі дуелі, де переможці в першій грі змагалися між собою у другому турі, так само, як і переможені. На жаль, Микола, перемігши першого разу, вдруге програв тому самому гравцю, тож за загальними результати турніру посів третє місце у своїй групі.

Як зазначає сам Микола, участь у цьому змаганні мала дуже важливі наслідки для його кар’єри у кіберспорті: «Після завершення турніру інші учасники сказали, що тепер я увійшов до трійки кращих учасників e-sport в Україні. Коли ще я навчався у школі й разом із друзями дивився трансляції турнірів із кіберспорту, то мені перші два гравці з цього рейтингу – Олександр Мальш (Kolento) із Донецька та Євген Шумилін (Neirea) із Полтави – здавалися недосяжними «зірками». Тим більше, що Олександр – найсильніший гравець у Європі. Та зараз ми – добрі знайомі, а Євген навіть допомагав мені порадами щодо оформлення візи до Лондона».

Хлопець планує продовжувати свою кар’єру в кіберспорті, тож цього року він братиме участь у кількох турнірах у Лондоні, а ще сподівається стати найкращим гравцем в Україні.

Як зазначив проректор із наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, участь у Gfinity Summer Masters 1 Миколи Величка – вагоме досягнення. «Вперше студент Запорізького національного університету і взагалі представник Запорізької області взяв участь у такому престижному змаганні із кіберспорту. Микола –  чудовий представник молодого покоління: він прагне знайти своє місце в новій реальності нашого світу, вільно володіє англійською мовою, вирізняється неабиякою мобільністю. Саме цьому ми прагнемо навчити й інших наших студентів: певен, що вони самі, за потреби, здобудуть необхідні знання. Наше ж завдання – навчити їх бути успішними та використовувати всі умови, які перед ними відкриваються в сучасному світі. Радий, що вони користуються можливостями, які надає їм наш університет», – наголосив Геннадій Миколайович.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу