Учені кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» Національного технічного університету “ХПІ” презентували свою нову розробку – електромобіль із суперконденсаторною батареєю.

Електропривод із мікрокомп’ютерним управлінням був установлений на Daewoo Lanos замість бензинового двигуна. Унікальність електромобіля полягає в тому, що це – перша в Україні машина із суперконденсаторною батареєю, яка при гальмуванні або під час спуску з гори заряджається прямо під час руху й економить електроенергію акумуляторів, при цьому ресурсу електроенергії на зразку вистачає на 50 – 70 кілометрів, після чого акумуляторна батарея перезаряджається.

Завідувач кафедри Володимир Клепіков зазначив: «Електромобіль був створений у зв’язку з відкриттям на кафедрі в 2011 році спеціальності «Комп’ютеризовані системи електромобілів». Ми розробили технологію, що дає змогу переробити будь-який автомобіль на електромобіль, не змінюючи кардинально його механічної частини, а це дозволяє в 5 – 7 разів зменшити витрати на бензин.

Крім того, з огляду на світову тенденцію зростання випуску електромобілів, розробка і створення нашого електромобіля дає можливість готувати наших студентів фахівцями, здатними висококваліфіковано виконувати програмування, діагностику експлуатацію та ремонт електромобілів, а також брати участь у переробці експлуатованих автомобілів на електромобілі».

Керівництво університету, кермуючи електромобілем, випробувало розробку, що показала плавну і абсолютно безшумну роботу. Абітурієнти ж, які подають документи для вступу на технічні спеціальності університету, виявляли інтерес до машини й охоче фотографувалися біля неї.

Прес-служба НТУ “ХПІ”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу