Сьогодні, 21 липня, після обшуків ГПУ спільно з СБУ та МВС Українського центру оцінювання якості освіти було вилучено комп’ютерне обладнання, – повідомляє сайт Генеральної прокуратури України.

Далі подаємо інформацію ГПУ без купюр:

У вівторок, 21 липня, була проведена спільна спецоперація Генеральної прокуратури України, Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України в Українському центрі оцінювання якості освіти. Про це на брифінгу повідомив Генеральний прокурор України.

За словами Віктора Шокіна, наразі є всі підстави вважати, що керівництво цього центру зловживало своїм службовим становищем і вчинило ряд тяжких злочинів.

Генеральною прокуратурою за матеріалами департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ розпочато кримінальне провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в «Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання» за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362, ст. 363, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено ГСУ МВС України.

У ході слідства встановлено, що службові особи керівного складу Українського центру оцінювання якості освіти Міністерства освіти та науки України, організувалися у стійке злочинне об’єднання для несанкціонованого з використанням службового становища втручання до «Системи оцінювання якості освіти» та «Реєстру осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання» для зміни інформації, що обробляється в ньому, на користь третіх осіб.

Такі дії надавали цим особам незаконні переваги у доступі до вищої освіти, отримання відзнак (медалей) та оплаті навчання за бюджетні кошти, одночасно обмежуючи доступ до освіти обдарованій молоді.

Таким чином, вказані службові особи використали зовнішнє незалежне оцінювання, яке є основним інструментом боротьби з корупцією в сфері освіти, для створення у власних інтересах та інтересах третіх осіб корупційного механізму доступу до вищої освіти.

У ході проведених 21.07.2015 Генпрокуратурою спільно з СБУ та МВС обшуків вилучено комп’ютерне обладнання з доказами зазначених протиправних дій.

Слідство триває. Наразі вирішується питання про обрання вказаним особам запобіжних заходів.”

Такі дії ГПУ викликали обурення в соцмережах. Користувачі висловлюються на підтримку Ігоря Лікарчука, у чесності й принциповості якого вони впевнені, й побоюються за реформи в освіті. 

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, який переконаний у порядності директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука, прокоментував подію у Фейсбуці та дав коментар ТСН.

fyw

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *