It’s my generation

Закінчилася сесія і почались літні канікули. Ті, хто залишилися “живі”, швидко розплановують два останні місяці відпочинку: море, клуби, басейни, гори, друзі, подорожі. Але, крім того, зараз настає той час, коли студенти мають змогу читати те, що хочуть, те, що подобається.

«O tempora, o mores!», – можуть відповісти всі, хто почує, яку літературу обирає сьогодні молодь. Але річ не в тім, що ми не цінуємо найкраще в літературі, просто часто читаємо те, що модне. І не обов’язково всі такі, і не всім подавай новинки і наймодніше. Та й зрештою ми позбавлені якихось стереотипів чи упереджень щодо літератури. Тому в нас різні вподобання і те, що студенти читають, – це факт.

Man Reading Book and Sitting on Bookshelf in LibraryМожна узагальнювати і казати, що всі читали книги про Гаррі Поттера, сміливо можна поділити студентів на тих, хто ненавидить нову книгу «50 відтінків сірого» або  щиро захоплюється нею. Є ті, хто обожнює українську літературу, а є ті, хто упереджено ігнорує її. Також більшість молодих людей захоплюються романами Стівена Кінга.

Серед моїх знайомих багато книголюбів і тих, хто читати не дуже любить. Якщо пройтись по списку, то юристи читають сучукрлітер (наприклад, Ірену Карпу, Люко Дашвар, Марію Матіос), захоплюються антиутопічними романами Рея Бредбері і Фрейдом для пізнання людської психології.

Економісти вірні своїй справі і читають різну літературу за напрямом, а також романи, зокрема Еріха Марії Ремарка.

Історики, крім багатотомних праць, монографій, студіюють щоденник Анни Франк, цікавляться російською літературою та читають Адольфа Гітлера «Моя боротьба».

Програмісти теж не нехтують українською літературою, зокрема віршами Андрія Любки. Читають твори загадкового Аллана Ендгара По (в електронній версій, звісно) та романи Стівена Кінга (про які ми вже згадували), куплені на спільні гроші.

Мої знайомі математики читають переважно детективи. Важливе місце в їхньому житті займає наукова фантастика, а дівчата люблять жіночі романи про велике кохання.

Що читають студенти у вільний від навчання час? - w 13199Журналісти, певна річ, окуповують бібліотеки поблизу. Читають класику і сучукрлітер (щоб не відставати від хвилі), потім тягнуться до антиутопічних романів Бредбері та Орвелла. Також люблять поезію, романи Ремарка, «Лоліту» Набокова і різні інтернет-видання.

Філологи теж багато читають, особливо для навчання, але у вільний час приділяють увагу виданням на філософську тематику – захоплюються романами Паула Коельо та Бальзака. Певна річ, читають і багато книг українських письменників.

Наші географи, майбутні вчителі (і викладачі), уподобали антиутопію знаменитого Бредбері, «Несподівану вакансію» Ролінґ, потім – сучасну українську літературу (Жадан, Дара Корній, Матіос, Люко Дашвар) і багато зарубіжних творів.

Біологи теж цінують антиутопію, зокрема роман Гакслі «Прекрасний новий світ», читають і Джона Брауна, й українську публіцистику.

Звісно, хто як, а мої знайомі перекладачі обирають Ремарка й Кафку.  Люблять біографії або біографічні романи, цінують російську літературу (Достоєвський, Єсенін) німецьку (Гете, Шиллер) та французьку (Золь і Флобер).

Медикам найсолодше вчитися, але, попри те, вони встигають читати романи Джона Брауна та Скота Фіцжеральда. Осмислюють Булгакова «Записки юного врача», Толстого й українську класику: Шевченка, Франка, Костенко.

Власне, отакі книги вибирають студенти, коли відпочивають.

Олександра Будлянська, 
ЛНУ імені Івана Франка,
журналістика, другий курс
(у рамках проекту

“Дистанційна журналістська практика”)

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *