Нещодавно у м. Мілан (Італія) відбувся XIV Європейський  конгрес з психології, організатором якого виступила Італійська мережа психологічних асоціацій під егідою Європейської федерації психологічних асоціацій. У заході взяла участь і група дослідників факультету cоціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, а саме: завідувач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, д. псих. н., професор Наталія Шевченко, к. псих. н., доцент Юлія Паскевська та старший викладач кафедри практичної психології, к. псих. н. Ольга Іщук.

Організатором із боку української делегації науковців виступила заступник директора з міжнародної діяльності, д. псих. н., професор Інституту психології імені  Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України Людмила Карамушка.

Основною метою заходу став обмін досвідом та ідеями між науковцями та психологами-практиками, які сприяють реалізації більш ефективної політики в галузі охорони здоров’я, освіти, праці. Учасники конгресу отримали можливість познайомитись зі станом європейської психології у сферах базових проблем психології, культури і суспільства, розвитку та освіти, психології здоров’я, клінічної та організаційної психології тощо.

Викладачі ЗНУ також підготували ґрунтовні наукові дослідження, що, судячи з кількості запитань, викликали чималу зацікавленість у присутніх. Так, Юлія Паскевська доповіла учасникам конгресу про дослідження чинників залученості персоналу промислового підприємства як показника ефективності організаційного розвитку та системи комплементарних відносин. Наталія Шевченко представила дослідження трансформації особистісного сенсу професійної діяльності, а Ольга Іщук подала результати дослідження психологічних особливостей уявлень студентів щодо домінуючого типу організаційної культури ВНЗ.

Науковці нашого університету гідно представили ЗНУ на XIV Європейському конгресі з психології та отримали сертифікати його учасників. Важливим чинником цього успіху стало володіння англійської мовою на високому рівні, чого вдалося досягти завдяки навчанню на курсах у Центрі інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ.

Окрім того, участь у конгресі дала можливість ознайомитися з основними тенденціями розвитку світової психологічної науки, порівняти їх з особливостями української психології, отримати новий досвід, налагодити контакти та попередні домовленості з європейськими навчальними закладами щодо можливих форм майбутнього співробітництва.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу