На Дніпропетровщині триває вступна кампанія, і серед вступників – понад 20 демобілізованих бійців АТО. Цього року їм дозволено не складати ЗНО, тож вони вступатимуть лише за іспитами. Таку пільгу для учасників АТО передбачено цього року Міністерством освіти і науки України.

«Сьогодні завершився прийом документів для тих, хто вступає на базі освіти молодшого спеціаліста. Для інших абітурієнтів кампанія триває до 31 липня. Ми вже маємо рекордну кількість заявок – понад 115 тисяч. До вишів також звернулися більше 20 демобілізованих військовослужбовців і понад 2,5 тисячі абітурієнтів із зони АТО», – зазначила начальник відділу науки та вищої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Ірина Шумік.

Демобілізований боєць АТО Петро цьогоріч вступає до Дніпропетровського університету ім. Олеся Гончара. Майбутню професію хлопець хоче пов’язати з юриспруденцією.

«Я закінчив школу ще у 2008 році й одразу пішов до армії. Вступити до вишу – це для мене великий шанс. Завтра розпочинаються іспити з іноземної мови, української мови та літератури, а також з історії України. Найбільше хвилююсь за англійську», – розповів Петро.

Серед абітурієнтів ДНУ і демобілізований боєць 39-го батальйону територіальної оборони Сергій. Каже, обрав цей виш, бо тут навчається донька. Якщо іспити будуть складені успішно, Сергій сподівається опанувати менеджмент.

«Я вирішив вступити після того, як дізнався про цю державну програму. До цього просто не було ані часу, ані можливості. Зі мною складають іспити двоє моїх побратимів. Складнощів під час подання документів не було. Єдине, що готуватися до іспитів, звісно, непросто, але мені допомагає дружина», – зізнавався Сергій.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу