28 липня в Полтаві на площі біля меморіального комплексу на честь воїнів-авіаторів 13-ї Гвардійської ордена Суворова ІІ ступеня Дніпровсько-Будапештської важкобомбардувальної авіаційної дивізії (район Авіамістечка) курсанти першого випуску військової кафедри Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, яка функціонує під патронатом Харківського військового університету повітряних сил імені Івана Кожедуба,  склали Військову присягу на вірність Батьківщині.

Урочисту клятву виголосили 19 випускників військової кафедри, які за 2 роки навчання повністю виконали програму підготовки офіцерів запасу, а нещодавно побували на навчальних зборах на військовому полігоні в м. Чугуєві (Харківська область) та на базі військової частини Полтавського гарнізону. Курсанти успішно засвоїли військову тактику, топографію, стройову підготовку, військові статути Збройних сил України, виконали навчальні нормативи зі стрільби. Після складання Військової присяги студентів університету атестують на присвоєння, згідно з наказом міністра оборони України, військового звання «молодший лейтенант запасу».

Свідками складання Військової присяги стали почесні гості церемонії: кадрові військові, ветерани Збройних сил України, батьки майбутніх захисників України. З вітальним словом до випускників військової кафедри звернувся ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор Микола Степаненко, який наголосив на важливості військової присяги як клятви українського воїна на вірність своєму народові. Від імені батьків майбутніх молодших лейтенантів виступила Вікторія Гайдамака, вчитель-словесник, випускниця університету, яка висловила певність у звитязі свого сина Богдана та його однокурсників у справі захисту рідної землі.

Як повідомив відповідальний за підготовку офіцерів запасу в ПНПУ імені В. Г. Короленка, кандидат педагогічних наук, доцент, полковник запасу Іван Кравченко, цьогорічна церемонія є знаковою подією в історії університету. По-перше, дійство відбулося в ювілейний рік для українських військових – сто років тому, у вересні 1915 року, ритуал прийняття військової присяги на вірність Україні вперше провели в Легіоні січових стрільців. По-друге, здобуття студентами гуманітарного вишу додаткової – військової – спеціальності розширить спектр працевлаштування випускників університету. Вони зможуть успішно реалізувати себе не лише в навчальних закладах як педагоги, а й у силових структурах. Також, засвоївши теоретичні та методологічні основи роботи військового політолога, випускники військової кафедри автоматично стають фахівцями з виховної роботи в підрозділах Збройних сил України та взагалі в силовому секторі. «В умовах реформування українського війська та створення нових військових формувань та підрозділів у силових структурах (наприклад, створення української поліції) випускники Полтавського національного педагогічного університету стають фахівцями ширшого профілю та затребуванішими на ринку праці з його жорсткими реаліями», – зауважив Іван Віталійович.

До речі, Військова присяга – документ юридичної сили, що має велике державне значення. У тексті Військової присяги сформульовано найважливіші вимоги до воїна, які він має неухильно виконувати в інтересах національної безпеки України.

Прес-служба ПНПУ імені В. Г. Короленка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу