З 21 по 26 липня 2015 року в с.Осій Закарпатської області у Центральному таборі туристського активу Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді провів Х Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців, у якому взяли участь 18 команд із різних областей України.

Програма зльоту передбачала дводенний експедиційний туристсько-краєзнавчий маршрут, роботу у творчих майстернях з краєзнавчих досліджень та різноманітні конкурси, де діти мали можливість продемонструвати свої туристські вміння та навички, краєзнавчо-пошукові здобутки, розкрити перед друзями з інших регіонів держави історичне минуле та сьогодення рідного краю.

Найзапекліша та найскладніша боротьба за першість відбувалась на дистанції туристсько-краєзнавчого маршруту, який проходив по пересіченій гірській місцевості за системою ралі. Орієнтуючись із допомогою карти, командам треба було знайти контрольні пункти з використанням різних видів орієнтування на місцевості, подолати туристські технічні етапи – різноманітні спуски та підйоми, траверси, навісні переправи (дистанція І класу) та виконати спецзавдання на контрольно-залікових станціях з історичного, географічного краєзнавства, археології, екології, геології, фольклору та етнографії.

Волиняни  виявили справжній бійцівський характер, злагодженість дій і високий рівень фізичної, технічної та інтелектуальної підготовки, показавши відмінні знання з історії та географії України, добре виконали завдання з опису пам’яток культури та археологічної знахідки, провели дослідження гідрологічних та геологічних об’єктів. Крім того, маршрут передбачав і чимало спеціальних завдань – це визначення азимуту, відстані та висоти до недоступного об’єкту, в’язання туристських вузлів, надання першої медичної допомоги і транспортування потерпілого та багато інших.

Саме такі заходи і виховують юних патріотів України, які знають історію, культуру, традиції рідного краю, вміють виживати в природних умовах.

У надзвичайно напруженій боротьбі, з огляду на добру підготовку суперників, волинські туристи-краєзнавці усе ж таки впевнено вибороли перемогу. Х ювілейний зліт юних туристів-краєзнавців України став традиційно успішним для волинян, які вкотре достойно представили свою область. Ця перемога є хорошим дарунком гуртківців  Центру туризму, спорту та екскурсій до 75-річчя, яке цього року відзначає установа.

 Ольга Яцюк, зав. інформаційним відділом ЦТСЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу