Напередодні 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького уряд України ухвалює рішення щодо встановлення 20 іменних стипендій імені Андрея Шептицького. Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів.

Ці стипендії символізуватимуть два провідні спрямування великого митрополита: за всеукраїнську єдність і за просвіту народу. Відтак, стипендії, за словами глави уряду, будуть присуджуватися магістрантам із західноукраїнських вишів, які робитимуть магістерські дослідження в університетах півдня і сходу країни, і тим юнакам і дівчатам зі східної та південної України, які досліджуватимуть західну Україну у вишах цього регіону».

Стипендії для 20 студентів будуть присуджуватися на рік у розмірі 2200 гривень на місяць.

«Митрополит Андрей Шептицький висловлювався за те, щоби українська молодь ставала розумнішою, отримувала додаткові знання. Думаю, ми повинні продовжити великий поступ Андрея Шептицького», – наголосив він.

Арсеній Яценюк акцентував, що Митрополит Андрей Шептицький – «великий син українського народу»: «Це історична постать, яка виступала за єдність і соборність України, за освіту українців. За те, щоби ми навчилися «будувати рідну хату» – як називалася його праця».

Настав нарешті час, щоби українці отримали музей Андрея Шептицького, наголосив прем’єр-міністр. Арсеній Яценюк доручив Міністерству культури разом із Львівською обласною державною адміністрацією невідкладно підготувати план заходів і фінансування щодо створення в Україні музею Митрополита Андрея Шептицького.

За повідомленням Урядового порталу